Partinin ilçe başkanlığı çadırda kuruldu

Vitra

New member
Partinin ilçe başkanlığı çadırda kuruldu Türkiye’de dernek çatıları altında seslerini duyurmaya çalışan Romanlar geçen yıl bir ortaya gelerek ‘Güzel Parti’ ismiyle siyasi parti kurdu. Genel başkanlık vazifesini Hüseyin Akbulut’un yaptığı ve örgütlenme çalışmalarının sürdürüldüğü Hoş Parti’de Kandıra ilçe binası çadırda kuruldu. Romanların ağır olarak yaşadığı Akdurak Mahallesi’nde ilçe başkanlığı çadırda hizmet veriyor. Pandemi niçiniyle örgütlenme konusunda geciktiklerini söyleyen Hüseyin Akbulut, “Bizim maddi problemlerimiz hayli var. ötürüsıyla örgütlenmede kasvet yaşıyorduk. Kandıra ilçesine atadığımızda arkadaşlarımız çarşıdan bir yeri kiralamaya gittiklerinde epey kıymetli olduğunu söylemiş olduler. Kendileri de çadırda yaşadıkları için bir çadırı ilçe binası haline getirebilir miyiz diye bize sordular. Biz de olur dedik. Hedefimiz partimizin örgütlenmesi ve buradaki insanların meselelerini bize bildirmesi. Bu niçinle ‘Çadırı da ilçe binası haline getirebilirsiniz’ dedik” dedi.

‘Barajı aşacak bir kitleye sahibiz’

Balıkesir’de de çadır kurmak isteyenler olduğunu tabir eden Akbulut, şu biçimde konuştu:

“Kandıra’da yapılan bu olay duyulunca dün de Balıkesir’den aradılar, ‘Bizim de gücümüz yok biz de çadırı ilçe binası yapabilir miyiz?’ diye sordular, biz de bu akşam bir toplantı yapacağız MKYK üyelerimizle, bu husus hakkında fikir alışverişi yapacağız. Lakin bu fikre ben sıcak bakıyorum. Zira bizim paramız yok, paramız olmadığı için de bu yolu seçtik. Biz barajı aşacak bir kitleye sahibiz. 10 milyondan fazla bir nüfusumuz var, bunu oya böldüğümüz vakit 7 milyon seçmenimiz oluyor. Bu seçmende 1 milyonu kaçırsak geriye 6 milyon seçmen kalıyor. 6 milyon üzere oy sayısıyla da yüzde 12-13 oy bandını yakalayabiliriz. En az 75-80 milletvekiliyle Hoş Parti mecliste Romanları temsil edecektir.”

‘Kitlesel bir oyumuz var’

Çadırda teşkilatlanma yapacaklarını söylemiş olduklerinde epey şaşırdığını belirten Hoş Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Mustafa Sepetçioğlu, “Kandıra’da yaşayan kardeşlerimiz teşkilatlanmada olacaklarını söylemiş olduler ve kendilerinin binaları olmadığını belirttiler. Çadırda bu biçimde bir teşkilatlanma yapacaklarını söyleyince ben birinci vakit içinderda fazlaca şaşırdım. Hele bu vakitte bu biçimde bir fikir şaşırtan geldi. Kendilerinin yanına gelip dolaşınca bu durumla karşılaştık. Önümüzde seçimler var inşallah Hoş Parti olarak yeterli birlik olacağız. Zira kitlesel bir oyumuz var. Genel liderimiz kimsenin yapamadığını yaparak bizi bir ortaya getirdi. İnşallah en güzel kararı alarak meclise gireceğiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Politika – Türkiye-Kocaeli / Kandira – Ergün AYAZ-Alişan KOYUNCU