Osmaniye’deki yangın denetim altına alındı

Vitra

New member
Osmaniye’deki yangın denetim altına alındı Osmaniye’de çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahale kararı denetim altına alındı.

Merkez ilçede, Osmaniye Devlet Hastanesi civarındaki ormanlık alanda çabucak hemen belirlenemeyen niçinle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen söndürme helikopteri ve fazlaca sayıda grup müdahale ederek yangını denetim altına aldı.

Yangının yerleşim yerlerini tehdit etmesi niçiniyle etraftaki kimi binalar önlem emeliyle boşaltıldı.

Dumandan etkilenen birtakım itfaiye nazaranvlilerine 112 Acil Servis takımları müdahale etti.

Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor

Vali Erdinç Yılmaz, yangın bölgesinde yaptığı incelemenin akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, serası olan bir vatandaşın spiral makinesiyle çalışırken kıvılcım yayması kararı yangının çıktığını belirtti.

Yangınla ilgili gözaltılar olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Tabii ki hayli üzgünüz yangın niçiniyle, yanan ormanımız niçiniyle. Tek tesellimiz can kaybı olmaması. Konutlara gelecekti, orası da denetim altına alındı hamdolsun”

4 kuşkulu özgür bırakıldı

Alınan bilgiye bakılırsa, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi gruplarınca gözaltına alınan 3’ü Suriye asıllı 4 şüphelinin, emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Şüpheliler, sözlerinin akabinde savcılık talimatıyla hür bırakıldı.

Osmaniye Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, yangınla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını, birinci tespitlere nazaran bu bireylerin terör temasının olmadığını bildirmişti.