Osman Çakmak: Gaziler Günü’nde şampiyon olmak boynumun borcuydu!

Sarr

Active member
2017’de Avrupa Şampiyonluğu, 2018’de Dünya ikinciliği ve 2021’de bir daha Avrupa Şampiyonluğu… Bu muvaffakiyet bizim, bu muvaffakiyet Ampute A Ulusal Futbol Takımımız’ın! Tarih yazarak bizleri gururlandıran ‘Bizim Aslanlar’ büyük zaferin akabinde Türkiye’ye dönüş için Polonya’da havalimanında beklerken, teknik yönetici Osman Çakmak Fanatik’e açıklamalarda bulundu.

İşte Osman Çakmak’ın o kelamları…

“Ben hayli memnunum. Gazi olarak nasıl memnun olmayalım? Birinci fikstür çekimine gittiğimde baktım, her şeyi hesapladım. 19 Eylül Gaziler Günü’nde şampiyon olmak benim boynumun borcuydu. Çok şükür ki mahçup olmadık. Son Avrupa Şampiyonluğu’nda zaferi getiren son golü atmıştım, artık de hoca olarak şampiyonluk nasip oldu.”

‘A Ulusal Ekip hayalim var’

“A Ulusal Kadro hayalim var. Ampute Futbol Ulusal Ekibi’nde gönüllülük aslıyla çalışıyorum. 1 lira almıyorum. A Ulusal Grup’ya geldiğimde de 1 lira almayacağım, gönüllülük temeliyle yapacağım. Gelirsem de herkes kendine çeki nizam verecek. Giderken de tazminat almayacağım ülkemden.”

‘Oyuncular benim silah arkadaşlarım’

“Oyuncular benim silah arkadaşlarım. Gazilerimiz var. Bu niçinle alanda büyük avantajımız oluyor. Asker kökenli olduğumuz için disiplin birinci olarakliğimiz. Futbol oynarken epey yetenekli isimlerle oynadım lakin hoca olarak geldiğimde onları ekibe almadım. Zira grubun olgusunu bozacaklardı.”

‘Bizden daha sonra da muvaffakiyetler gelecek’

“‘Dünyada ampute futbol bizden sorulur’ sloganımız var. Bu hususta markayız. 2017’de bu sloganı söylemiş oldum, fazlaca şükür yaygınlaştı. Osman Çakmak günü değil, geleceği kurtarmak istiyor. Bu işin altyapısı var. Bizden daha sonra da muvaffakiyetler gelecek.”

‘Bu millet için uğraş edin!’

“Milletimle gurur duyuyorum. 84 milyonun bir modülü olmak fazlaca hoş. Dün final maçı öncesinde çocuklara her şeyi anlattım fakat özetle, ‘Bu millet bu çabayı vermemiş olsaydı biz burada futbol oynayamazdık. Siz de bu millet için gayret edin. Bu millet sizinle gurur duyuyor. Siz de İspanya ya da İtalya hiç fark etmez kim olursa olsun çıkın oynayın. Herkesi geçtik, son bir adım kaldı’ dedim.”

‘5-0 demiştim lakin fazla konsantre olmuşlar…’

“5-0’lık skor vermiştim. Ancak çocuklar daha fazla konsantre olmuşlar. 6 oldu. Biz bu şampiyonluğa inandık. Turnuvanın en düzgün oyuncusu bizimle, gol hükümdarı bizimle. Tesadüf değil, inandık.”

‘Dünyada kelam sahibiyiz fakat kulüplerimiz yok

“Futbol kulüplerimiz taşın altına elini koysun. Bir engelliyi, bir Gazi’yi, hayata tutundurmak kadar hoş bir şey var mı? Yabancı futbolculara milyon Euro’lar verip, konutlarını, otomobillerini kiralayacaklarına, yıllık 500 bin TL ayırıp ampute futbol kadrosu kursunlar. niye bugün büyük kadroların ampute kadrosu yok. Dünyada kelam sahibiyiz artık! Herkese bu projeyi sundum, gönderdim.”