Okay Yokuşlu’dan transfer açıklaması

Sarr

Active member
A Ulusal Kadro’nun orta saha oyuncusu Okay Yokuşlu, “Dürüst olmak gerekirse, kendi geleceğimle alakalı ne olacağını bilmiyorum. Zira ortada somut bir şey yok Burasının da transfer konuşmak için yanlışsız yer olduğunu da düşünmüyorum. Doğal ki bir seçim yapma vaktim gelecek lakin gelecek planları yapmak yerine büsbütün buraya konsantre olmak istiyorum” dedi.

Ulusal futbol Okay Yokuşlu, A Ulusal Futbol Ekibi’nin EURO 2020 öncesinde gerçekleştirdiği Almanya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

EURO 2020’ye âlâ bir başlangıç yapmak istediklerini tabir eden Okay Yokuşlu, “Çok değerli bir turnuva. Ekip olarak heyecanlıyız. Hem kendimiz birebir vakitte ülkemiz ismine değerli bir turnuva. Birinci etap kampını tamamladık. Bu müddette hem birlikte oynama alışkanlığımızı geliştirdik birebir vakitte eksiklerimizi tamamlama ismine çalıştık. Almanya’da kampın ikinci etabını sürdürüyoruz. Hazırlık maçı yaptık. Uygunuyla kötüsüyle hazırlık maçlarını tamamladık. Geride bıraktığımız arkadaşlarımız oldu. Onların da helalliğini aldık. Artık aklımızda olan tek şey İtalya maçı. Kümeye düzgün bir başlangıç yaparak devamını da uygun biçimde getirmek istiyoruz” dedi.

“GÜZEL VE SIKINTI BİR MAÇ OLACAK”

İtalya maçının sıkıntı fakat hoş bir maç olacağını lisana getiren Okay Yokuşlu, “Maçlar hakkında konuşuyoruz lakin şu ana kadar puan hesabı yapmadık. Doğrusunu söylemek gerekirse Galler ve İsviçre maçı üzerine epey konuşmadık. Konuşmalarımız genelde İtalya maçı üzerine. Hoş ve sıkıntı bir maç olacak. Kamp ortamı epeyce eğlenceli. Çok hoş vakit geçiriyoruz. Bu üslup ortamlar olduğu vakit muvaffakiyet geliyor. Burada epey hoş bir ortamımız var. Boş vaktimizde yemeklerde herkesi herkesle nazaranbiliyorsunuz. Tedavi odasında epey hoş vakit geçiyor, spor salonunda fazlaca hoş müzikler açıyoruz, epey hoş vakit geçiyor. Ben kendi adıma fazlaca keyif alıyorum. Burada olmaktan dolayı fazlaca memnunum ve gurur doluyum. Aklımızdakileri umarım alana yansıtırız ve başarılı oluruz” diye konuştu.

“SAHAYA ÇIKTIĞI VAKİT YAŞIN EHEMMİYETİ KALMIYOR”

Türkiye’nin EURO 2020’nin en genç gruplarından biri olduğunun hatırlatılması üzerine Okay Yokuşlu, “Önümüzdeki biroldukça turnuvayı bakılırsacek olan arkadaşlarımız var. Alana çıktığı vakit yaşın kıymeti kalmıyor. Futbolcunun kendine yeterli bakması ve kendine dikkat etmesiyle alakalı bir durum var. Bunun da birfazlaca örneği var. Kaptanımız Burak ağabey, yaş olarak en olgun isim ortamızda. Fakat hem Fransa’da hem burada yaptıkları ortada. Bu turnuvayla bir arada, önümüzdeki turnuvalar için birlikte oynayacak olmaları avantaj. Bu takımla birinci sefer bir turnuvaya katılacağız, yeterli hazırlanıyoruz maçlara. Bu durumun da dezavantaj oluşturacağını düşünmüyorum. Muvaffakiyetin geleceğini düşünüyorum” yorumunu yaptı.

“HOCAYLA HER OYUNCUNUN TEĞE BİR BAĞLANTISI ÇOK İYİ”

Teknik Yönetici Şenol Güneş ile bütün futbolcuların teğe bir olarak âlâ bağları olduğuna dikkat çeken 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Onun da bize aşılamak istediği şey şu; olağan bir kampta olumlu bir hava oluşturmak istiyor, lakin iş çalışmaya geldiğinde konsantrasyonla bizi gayeye götürmeye çalışıyor. Yaptığımız güzel şeyler var, biz eksiklerimize konsantre olarak bunları geliştirmek istiyoruz. Hocayla her oyuncunun teğe bir bağı de fazlaca uygun, grup olarak da epeyce güzel. Şenol hocayla futbol haricinde da konuşabiliyorsunuz” formunda konuştu.

“KENDİMİZE ÇOK GÜVENEN BİR TAKIMIZ”

Turnuvada öncelikli maksatlarının kümeden çıkmak olduğunu vurgulayan Okay Yokuşlu, şöyleki konuştu:
“Biz kendimize hayli güvenen bir grubuz. Hocamıza olan inancımız de ekibe olan itimadımız de tam. Turnuvada birfazlaca uygun ekip var. Favori olarak gösterilen gruplar da var. Onlar da şampiyon olmak için oynayacak. Gönül ister ki sonuna kadar gidelim. Lakin adımlarımızı yavaş yavaş atarsak daha sağlıklı olacaktır. Öncelikle gayemiz kümeden çıkmak. daha sonrasında da adım adım, 4 maç daha sonra finale ulaşabiliyorsunuz. Emin adımlarla gidersek, sonuna kadar gideceğiz. Dünya Kupası’yla alakalı şu anda bir şey söylemek sıkıntı. Küme elemelerinde âlâ başladık, daha bir şey başarmış değiliz. Şu anda avantaj yakaladık lakin kalan maçları da birebir ciddiyetle oynayarak kazanmamız gerekiyor. Kritik maçlarımızı en güzel biçimde geçmemiz gerekiyor.”

“GELECEK PLANLARI YAPMAK YERİNE BÜSBÜTÜN BURAYA KONSANTRE OLMAK İSTİYORUM”

Gelecek dönem Celta Vigo’da kalıp kalmayacağı sorulan Okay Yokuşlu, bu hususta çabucak hemen karar vermediğini belirtti. Turnuva öncesinde transferi fazlaca düşünmediğini söyleyen Okay Yokuşlu, “Şu anda dürüst olmak gerekirse, kendi geleceğimle alakalı ne olacağını bilmiyorum. Zira ortada somut bir şey yok Burasının da transfer konuşmak için yanlışsız yer olduğunu da düşünmüyorum. Natürel ki bir seçim yapma vaktim gelecek ancak gelecek planları yapmak yerine büsbütün buraya konsantre olmak istiyorum. Alışılmış ki vakit zaman ilgilenenler ya da konuşulan şeyler oluyor. Lakin bu hususla menajerim Batur Altıparmak ilgileniyor. Bu durumu da turnuvanın haricinde tutmaya çalışıyorum. Turnuva daha sonrasında bu mevzuyu konuşabiliriz. Uygunuyla kötüsüyle 2 sene geçirdim İspanya’da. İngiltere’de de ekibin hem bana olan yaklaşımları birebir vakitte oradaki ortam epeyce hoştu. Kulüpte çalışanlar ve ekip arkadaşlarım birinci günden itibaren hayli düzgün yaklaştı. İngiltere’de kendimi fazlaca âlâ hissettim. Karşılaştığımız rakipler de epeyce tatmin ediciydi. Benim adıma epey hoş geçti diyebilirim” tabirlerini kullandı.

“BİZİ SEVENLERİ MAHCUP ETMEMEK İSTİYORUZ”

Türk halkının kendilerine olan takviyesini bütün oyuncuların hissettiğini anlatan Okay Yokuşlu, kelamlarını şu biçimde noktaladı:
“Sağ olsunlar kamp yaptığımız otelin önünden hiç ayrılmıyorlar ve bize daima dayanak veriyorlar. Maçlarda da bütün ülke tek yürek olarak bu maçlara çıkacağımızı biliyorum. Kadro arkadaşlarım da bunu yakından hissediyorlar. Diyecek fazlaca bir şey yok. Umarım onları mahcup etmeyerek, doğruların fazlaca olduğu maçlar çıkarırız. Çok kıymetli bir turnuva ve ülkenin buna ne kadar odaklandığını ve kıymet verdiğini de biliyoruz. Bu sorumluluğun şuurundayız. Aklımızdakileri alana yansıtarak bizi sevenleri mahcup etmemek istiyoruz.”