ÖZEL | Galatasaray’da Burak Elmas’ın teklifine Fatih Terim’den veto! ‘Hakaret sayarım’

Sarr

Active member
NEVZAT DİNDAR – ÖZEL

Galatasaray’da üst üste alınan makûs sonuçların akabinde teknik yönetici Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Terim ile Lider Burak Elmas içindeki ayrılık görüşmesinin 15 dakika sürmesi dikkat çekti. toplantıda konuşulan hususlar ortaya çıkarken Elmas’tan Fatih Terim’e sürpriz bir teklif geldi.

FLORYA’DA BÜYÜK YIKIM

Galatasaray’da Fatih Terim’in ayrılığı daha sonrasında Florya’da büyük bir kıyım yaşandı. Sarı-kırmızılılarda yardımcı antrenörler Selçuk İnan, Necati Ateş, A Kadro Bilgi Süreç Uzmanı Olgu Şimşek, Maç Tahlil Sorumlusu Cihan Ünal, Futbol Akademi Koordinatörü Ali Yavaş, Futbol A Ekip İdari Yöneticisi Şükrü Hanedar, Futbol İdari ve Sportif Koordinatörü Fatih İbradı, Florya Metin Oktay Tesisleri Müdürü Fahri Yılmaz ve Florya Metin Oktay Tesisleri Müdür Yardımcısı Seçkin Uysal ile yollar ayrıldı.

FUTBOLCULARLA VEDALAŞACAK

Fatih Terim bugün futbolculara veda edecek. Terim, 11.00’da Florya’ya gidip kadroyla biraraya gelecek ve vedalaşacak. Bu ortada dünü müsaade yaparak geçiren sarı-kırmızılı futbolcular akşamki antrenmanını U19 hocalarından Birkan Bozkurt’un eşliğinde gerçekleştirecek.

15 DAKİKALIK GÖRÜŞME

Galatasaray’daki yol ayırımı hayli kısa müddette gerçekleşti! Teknik yönetici Fatih Terim’i Nef Stadı’na çağıran Lider Burak Elmas, deneyimli çalıştırıcı ile 15 dakikalık baş başa bir görüşme yaptı, akabinde ayrılık sonucu çıktı.

BAŞKA BİR ODADA GÖRÜŞTÜ

Nef Stadı’nda 12.00’da başlayan idare toplantısı sırasında, Terim 12.45’te kulübe geldi. Fatih Terim ile farklı bir odada görüşen Lider Burak Elmas, kısa süren bir selamlaşma faslının akabinde kelama girdi.

“YA LİDER YARDIMCISI OL YA DA YÖNETİCİ”

“Hocam teknik heyette değişiklik yapmaya karar verdim. Ya lider yardımcısı olarak yanıma gel ya da Sportif AŞ’de yönetici ol. Sen Galatasaray’ın futbol aklısın. Senin burada olman lazım fakat saha kenarında olmanı istemiyorum” diyerek sonucunı Terim’e bildirir.

TERİM: BEN ÖMRÜM BOYUNCA ALANDA OLDUM

Bunun üzerine Fatih Terim, “Ben ömrüm boyunca alanda oldum, bundan daha sonra da bu biçimde olması gerekiyor. Daha bir hafta evvel size olan itimadımı ve projemi deklare ettim. Siz de desteklediğinizi söylemiş olduniz.

“NE OLDU FİKRİN DEĞİŞTİ?”

Ben üç defa geldim, elinizi rahatlatayım dedim. Artık ne oldu da fikrin değişti? Lakin siz lidersiniz, her türlü sonucu alabilirsiniz. Bana da buna hürmet duymak ve uymak gerekir” diyerek kelamlarını sürdürdü.

“TAZMİNATINIZ var ise YERİNE GETİRECEĞİZ”

İkili içindeki bu ayrılık konuşması daha sonrasında Burak Elmas kelam alarak, “Hocam, sözleşmenizden doğan ne tazminat var ise yerine getireceğiz. Hiç merak etmeyin bunların hepsini halledeceğiz” dedi.

“BUNU HAKARET SAYARIM”

Bu kelamlar karşısında hiddetlenen deneyimli teknik adam, “Bu dediğinizi size yakıştıramadım. Ben bunu hakaret sayarım. Benim Galatasaray’dan beş kuruş talebim olmaz” diyerek, çabucak oradan ayrıldı.

TERİM RAHATSIZ OLDU

Terim’in daha görüşme olmadan, kimi yöneticilerin, “Yolları ayırdık” diye birilerine bildiri atmasından rahatsız olduğu söz edildi.

4 PERİYOT 20 KUPA

birinci vakit içinderda 1996-97 döneminde Galatasaray’ı devralan Fatih Terim, vazifeye geldiği 4 periyotta toplam 17 resmi kupanın sahibi oldu. Ünlü teknik adam ayrıyeten 3 de TSYD Kupası’nı müzeye taşıdı. Dört yıl boyunca nazaranv yaptığı birinci devrinde UEFA Kupası başta olmak üzere 4 lig, 2 Cumhurbaşkanlığı ve 2 de Türkiye Kupası’nın sahibi olan Terim, Milan’a gitmişti. İkinci periyodu olan 2002-2003 ve 2003-04 dönemlerinde kupa alamayan Fatih Hoca, sarı-kırmızılılar ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı.2011-12’de başlayan üçüncü devrinde Terim, üç dönem ortasında 2 lig şampiyonluğuna imza koyan Terim, 2 de Cumhurbaşkanlığı kupasını müzeye götürdü.2017-18’de ekibi devre içinde alan Fatih Terim, bu dönemi şampiyon tamamladıktan daha sonra, 2018-19’da da 1 lig, 1 de Türkiye Kupası’na imza koydu. 2019-2020’de Muhteşem Kupa ile yetinen Terimli Galatasaray, geçen yılı boş geçti, bu dönem da 20 haftada 1.35’lik bir puan ortalaması yakaladı. Türkiye Kupası’nda Denizlispor’a elenirken, UEFA Avrupa Ligi’nde kümelerden çıkmayı başardı.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK