O vilayetimizde okullar tatil edildi

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Hamur İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve köy yollarının kapalı olması niçiniyle yarın (1 Mart 2019 Cuma) Hamur’da taşımalı eğitim bakılırsan öğrenciler ile köy okulları için eğitime bir gün orta verilmiştir” denildi.

RİZE

Rize’de, tesirli kar yağışı niçiniyle İkizdere ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar yarın (bugün) tatil edildi. Rize Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve kar yağışının bölgede tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, kar yağışı niçiniyle İkizdere ilçesi ile bağlı köylerinde, taşımalı eğitim yapılan okulların yarın (bugün) tatil edildiği duyuruldu.

VAN

Van’ın Çaldıran ilçesinde olumsuz hava şartları niçiniyle okullar tatil edildi.

Çaldıran ilçesinde tesirli olan kar yağışı hayatı olumsuz istikamette etkiledi. Kar yağışı niçiniyle ilçedeki birinci ve orta dereceli okullar yarın (1 Mart 2019 Cuma) için tatil edildi.

BİNGÖL

Bingöl’ün 2 ilçesinde okullar kar ve tipi niçiniyle cuma günü için tatil edildi, merkezde ise taşımalı eğitime orta verildi.
Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Devam eden ağır kar yağışı ve ulaşımda yaşanan zorluklar niçiniyle Adaklı, Karlıova ve Yedisu ilçelerimizdeki tüm okullarımızda, merkez ilçede ise köylerden taşıma ile gelen öğrencilerimiz için 1 Mart 2019 Cuma günü eğitime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir” denildi. Öte yandan 3 ilçede kamuda çalışan gebe ve engellilerin idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

VAN

Van’ın Bahçesaray ilçesinde olumsuz hava kuralları niçiniyle okullar tatil edildi. Bahçesaray Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve mahallerinde ağır kar yağışı niçiniyle bugün (1 Mart 2019) için okulların tatil edildiği bildirildi.