Nihat Kahveci’den epey konuşulacak kelamlar: “İçimizdeki İrlandalılar…”

Sarr

Active member
Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde Ajax’a deplasmanda 2-0 mağlup olduğu maçı Nihat Kahveci kıymetlendirdi. İşte Nihat Kahveci’nin yorumları…

“Beşiktaş, tahminen ülkü 11’i ile bile çıksa sıkıntı puan alabileceği depaslaman 11 eksikle çıktı. 18 yaşındaki iki stoperle oynuyorsun. Kolay şeyler değil. Beşiktaşlı oyuncuları çabasından dolayı kutlarım.

İçimizdeki birtakım İrlandalıların beklediği üzere 7-0, 8-0 hatta 9-0 olur rekor gelir fikirleri gerçek olmadı. Kimileri 2-0 skora üzüldü. Bu muhabbetler beni üzüyor. Avrupa kim oynarsa kırmızı beyaz ulusal kadro üzere olmalı.

Beşiktaş için Şampiyonlar Ligi Sporting Lizbon ile başlayacak. Sakatlıkların dönmesinin akabinde apayrı Beşiktaş izleyeceğiz. Ersin Destanoğlu fiyatını 2’ye 3’e katladı. Kurtartışlarıyla birilerinin dikkatini çekmiştir. Altay, Uğurcan’ı konuştuk ancak Ersin’i biraz unuttuk. Ümit Ulusal Ekip’te da epey âlâ performansları var. Ersin kimi vakit sıradan kusurlar yaptı, onlar göze battı. Kaleciler 90 dakika top tutsun, 91’de yanlışı konuşulur. Orası yanılgı kaldırmıyor. Fakat Ersin’in bilhassa bu sene performansı hayli güzel, fazlaca formda. Mert Günok transferinin bunda tesiri var.

‘Dünya tarihinde olmayacak şey’

Dünya tarihinde olmayacak bir şey, Beşiktaş’ı buldu. Şampiyonlar Ligi’ne 11 sakatla çıktı. Sergen Hoca için büyük talihsizlik. Şampiyonlar Ligi için hayalleri vardır, grup uygun, niyetleri bu biçimdedir. Fakat bir anda inanılmaz sakatlıklar oldu. Sergen Yalçın epey üzgündür. Oğuzhan Özyakup’un açıklamaları fazlaca hoş. Lakin konuta gidince aynaya bakmalı. Bu maçta oynamalısın artık, 11 tane sakat var. Sergen Hoca’ya ‘niçin oynatmadın’ demedim. Bir yıldır uğraşıyor ancak olmuyor. Oynamıyorsa, aynaya bakıp kendini sorgulamalı.

Beşiktaş 1-0 öne geçse, Michy Batshuayi’ye öz inanç gelirdi. Tahminen o rada ikiyi de atabilirdi. Ajax’ta ‘Nasıl olsa kazanırız’ rahatlığı vardı. Bu yüzden Beşiktaş öne geçse, farklı şeyler de olabilirdi.

“Can Bozdoğan, Salih Uçan’ın yerine oynar”

Sergen Hoca bir daha teknik adamlık dersi verdi. Elindeki takıma bakılırsa bu sefer taktik yaptı. Topun gerisine geçti ve savunma yaptı. Elinde yıldızları olsa, bu biçimde mi yapardı? Burada teknik adam meziyetleri ortaya çıktı. Kenan Karaman gol atmaya konsantre olmalı. Çok koşuyor diye savunmaya yardım edecek gözüyle bakıyoruz. Lakin onun onun hamle düşünmesi lazım. Bu ortada Üstün Lig düzeyinde oynayan, Ulusal Kadro goren bir oyuncuya ‘Çöp’ denilmez. hiç bir beşere denilmez. Can Bozdoğan ‘Sergen Hocam, beni 11’de düşün’ dedi. Salih Uçan’ın yerine oynayabileceğinin sinyalini verdi.”