Müller ve Tuchel “iki ilginç sahne” nedeniyle öfkeli.

Smug

Active member
“1-1 ve 2-2 öncesindeki iki ilginç sahneyi nasıl gördünüz? Aranızda sözde hakem uzmanı var mı?” Maçtan sonra Müller öfkeyle “Dazn” ile röportaja başladı ve sonunda uzman Michael Ballack ile diyaloğa girdi. 1-1 berabere kalmadan önce Müller, Leverkusen’in forvet oyuncusu Victor Boniface’e faul yaptı. penaltı Grimaldo, serbest vuruşu çok güzel bir şekilde Bayern’in kalesine gönderdi.

Müller: “Bu benim faulüm mü, yoksa onun faulü mü?”

Bu süreçte Müller, Müller’den önce topa sahip olan ancak ayağı oldukça yüksekte olan Victor Boniface’in ayağına vurdu. “Bu benim faulüm mü yoksa onun faulü mü? Topu oynuyor ama açık tabanıyla oynuyor” dedi Müller öfkeyle. Kararın anlaşılır olduğunu düşünen Ballack, “Siz kesinlikle farklı görüyorsunuz” diye yanıtladı. Hakem Daniel Schlager maçın ardından ayağa kalktı ve şöyle açıkladı: “Müller topa vurmaya çalışıyor ancak Leverkusen oyuncusunun ayağına vuruyor.”

Müller ayrıca cezanın bitiminden kısa bir süre önce tartışmak istedi: “Buna fazla takılmak istemiyorum ama bakın nasıl düşüyor. Halen temas sporu yapıyoruz. Bu çok yumuşak. Bakın bacağım nasıl havada.” Jonas Hofmann, Alphonso Davies tarafından tekmelendikten sonra yere düştü. Schlager sahadaki sahneyi fark etmemişti ancak Haber görüntülerini izledikten sonra karar vermek onun için zor olmadı.

Tuchel kızgın: Penaltı “VAR’a sahne değil”

Bayern Teknik Direktörü Tuchel ise durumu farklı değerlendirdi: “Islık çalmadı, bunu unutmak istemiyoruz. Bana göre üst düzey bir maçta 94. dakikada bir oyuncunun ceza sahasının dışına çıkması çok az. Süper yumuşak. Önceden sert mücadelelere izin verirseniz karar aynı kalmalıdır. Bu çok açık bir yanlış karar değil, VAR’ı ilgilendiren bir durum değil.”

Sonunda Müller bize şu güvenceyi verdi: “Her şey yolunda. Sonunda 2:2 hak edilmişti.”