Mike ve Angelique vatandaşların sosyal yardımlarındaki kesintilerden şikayet ediyorlar ve sonra tek akıllıca fikir ortaya çıkıyor

Smug

Active member
RTL2 belgeseli “Zavallı Almanya” genç çift Mike ve Angelique'i konu alıyor. İkisi de çalışmıyor olmasına rağmen, sistemdeki bir hata yüzünden iş bulma merkezinden ayda 3.000 Euro'dan fazla para topladılar. Yetkili makam şimdi 8.000 avronun üzerinde paranın geri ödenmesini talep ediyor.

Son zamanlarda Angelique ile kocası Mike arasında gerçek bir kriz yaşanıyor. Mike öfkeyle, “Üç yıllık bir ilişki, üç yıllık her şey yolunda, bir çocuk babası oldu, evlendi ve sonra beni her gün aldattı” diyor. 20 yaşındaki genç daha sonra eski erkek arkadaşıyla aldattı ve hatta hamile kaldı. RTL2 sosyal belgeseli “Zavallı Almanya”nın kahramanı artık eski sevgilisiyle ilişkisini sonlandırdı.

Angelique ikinci çocuğunu aldırdı

Angelique ikinci çocuğunu aldırdı. Programa katılan Rhineland-Pfalz'lı kadın “Hamileliğimi sonlandırdım” diyor. 20 yaşındaki oyuncu artık Mike'a geri döndü; Pirmasensli çift artık yeni bir başlangıç yapmak istiyor.

Ancak iş merkezi en azından mali açıdan planlarını bozuyor. Çünkü otorite yardımları büyük ölçüde azaltıyor; gelecekte aylık 1.200 euro daha az olacak. Ve bunun iyi bir nedeni var: Mike bir süre vatandaşlık yardımı ve işsizlik yardımını aynı anda alıyordu. Daha sonra ofis tarafından keşfedilen bir hata.

İkisinin devletten çok fazla para aldığını biliyorlardı. Ancak bunu yetkililere bildirmediler. Mike, “Zavallı Almanya”da “Hiçbir şey söylemedim çünkü bu onların sorunu” diyor.

Vatandaşın parasında artık ayda 1.800 avro yerine neredeyse 600 avro kaldı. Angelique öfkeyle, “Bu berbat bir şey,” diyor. Çift, yetkililerden toplamda yaklaşık 8 bin 400 avro fazla para aldı. “Bunu geri ödememiz gerektiğini düşünmüyorum. Çift, “Bu bizim hatamız değildi” diyor.

“Borcumu ödemeyi düşünmüyorum”

Hepsi bu kadar değil: Angelique ve Mike'ın da ev sahipleriyle mali sorunları var. Çünkü 2.475 Euro'luk ek maliyetlerin de ödenmesi gerekiyor.

200 euroluk kira artışı da sakıncalı. Ancak Angelique inatçı: “Borçları ödemeyi düşünmüyorum.” İkisine göre bunu Caritas yapmalı.

Angelique ve eşi Mike'tan şaşırtıcı fikir: Aslında çalışmak istiyorlar

Daha sonra ikilinin aklına alışılmadık bir fikir gelir ve işe gitmeyi düşünürler. 20 yaşındaki oyuncu, “Sürekli birbirimizin üzerine oturuyoruz ve sonra daha fazlası için başvurabiliyoruz” diyor.

Ancak bunun tek bir nedeni var: Bir işte çalıştıkları takdirde ikisi de daha fazla sosyal yardım alabilecekler; buna örneğin çocuk parası ek yardımı da dahil.