Miguel Crespo: Birbirimize inanıyor ve güveniyoruz

Sarr

Active member
Fenerbahçe’nin Portekizli futbolcusu Miguel Crespo, pazar günü Beşiktaş ile oynayacakları derbi uğraş ncesinde açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli grupta forma giymesinin mesleği için büyük bir adım olduğunu lisana getiren Miguel Crespo, “Transferin son günlerinde transferim gerçekleştiği için ekiple kamp süreci geçirememiştim lakin fizikî olarak aslına bakarsanız hazırdım. Ekip arkadaşlarımla birlikte antrenman yaptıkça, maçlarda mühlet aldıkça ahenk sağlamaya başladım. Artık alıştım ve kendimi daha rahat hissediyorum. Performansım her geçen gün daha düzgüne gidiyor. Bu da beni keyifli ediyor. Her maç üzerine koyarak devam etmek istiyorum. Her gün bundan evvelki günden daha güzel olmaya çalışıyorum. Bunun yansımaları da alanda görüyorum. Bu yüzden hayli memnunum. Fenerbahçe’ye, bu hoş aileye fazlaca büyük aidiyet duyuyorum” diye konuştu.

“PERFORMANSIMI TAKDİR ETMELERİNDEN ÖTÜRÜ ÇOK MEMNUNUM ANCAK BİR MUVAFFAKİYET ELDE EDECEKSEK BUNU EKİP OLARAK YAPACAĞIZ”
Portekizli futbolcu, Gaziantep FK maçındaki performansının beğenilmesi ile ilgili yöneltilen soruya, “Taraftarımızın takviyesi ve sevgisi benim için fazlaca kıymetli. Performansımı takdir etmelerinden dolayı fazlaca memnunum ancak bir muvaffakiyet elde edeceksek bunu grup olarak yapacağız. Bütüne baktığımızda bize kadro olarak dayanak vermeleri epeyce daha elzem. Onların dayanağı, coşkusu bizim kadro olarak üst çekiyor. Bizim temel itici gücümüz onların bize olan inancı. Lütfen bu dayanağı her vakit versinler, bize olan inançlarını korusunlar. Lütfen Fenerbahçe isminin geçtiği her yerde onlar müspet iletileriyle kulübümüzün ve bizlerin yanında olsunlar. Benim bu kadro için fazlaca çalışıp daha fazlasını yapmam gerektiğine inanıyorum. Onları fazlaca keyifli etmek istiyorum. Onları keyifli etmek için her gün elimden gelenin en güzelini yapacağıma kelam veriyorum. En değerlisi her vakit Fenerbahçe’nin kazanması. Ben de kulübe mümkün olduğu kadar yardım etmek istiyorum” diye yanıt verdi.

“ZOR BİR MAÇ OLACAK BİLİYORUZ LAKİN HAZIRIZ”
Crespo, Beşiktaş ile oynayacakları derbi uğraş için ise “Zor bir maç olacak biliyoruz fakat hazırız. Grup olarak aklımızda tek bir fikir var o da galip gelmek. Birbirimize inanıyor, güveniyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulübü. Bunu da alanda göstermemiz gerekiyor. Bunu başarmak için alanda her şeyimizi vereceğiz. Bu dönem alanımızda oynayacağımız birinci derbide taraftarlarımıza hoş bir galibiyet ikram etmeyi epey istiyoruz. Beşiktaş maçını bir başlangıç alarak ligin birinci devresinde kalan başka iki maçımızı da kazanmak ve devre ortasına puan tablosunda olabileceğimiz en üst noktada olarak girmek istiyoruz. Müddet aldığım takdirde bir daha her vakit olduğu üzere uygun bir performans ortaya koymak için çaba edip kadroma katkı sağlamak istiyorum.”