Mete Gazoz, yeni amaçlarını deklare etti

Sarr

Active member
Samsun’da 25-28 Kasım tarihleri içinde düzenlenen Türkiye Okçuluk Federasyon Kupası çabası son olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz’un da ortalarında bulunduğu 512 atletin iştiraki ile tamamlandı. Müsabakaların sonunda Klasik Yay Erkek Grup kategorisinde ekip halinde şampiyon olan Mete Gazoz, Samet Ak ve Ali Aydın’dan oluşan İstanbul Okçuluk Gençlik Spor altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonluğun akabinde açıklamalarda bulunan Mete Gazoz, “Bu sene birinci salon Türkiye Şampiyonası’nda ekip halinde şampiyon olduk. Klasik Büyük Erkek kategorisinde birinci olduk. Genç Erkeklerde ikinci olduk. Genç Bayanlarda da ikinci olduk. Dün sabah seansında 3 tane ekibimiz vardı ve 2 tane ikincilik, 1 tane birincilik elde ettik. Çok gurur verici bir gün oldu” diye konuştu.

“Sevdikleri sporu, sevdikleri işi yapsınlar”
Gençlere tavsiyelerde bulunan Gazoz, “Öncelikle gençlerin yaptıkları sporu sahiden isteyerek ve severek yapmaları gerekiyor. Zira aşikâr bir düzeyden daha sonra artık yapmak katlanabilecek bir noktaya gelmiyor. O noktadan daha sonra ne kadar sevdiğinizin bir değeri oluyor. O yüzden sevdikleri sporu, sevdikleri işi yapsınlar. Muvaffakiyet kesinlikle bunlardan daha sonra gelecektir” formunda konuştu.

“Kardeşimin derece alması beni inanılmaz memnun ediyor”
Amaçlarından de bahseden Mete, “Bundan daha sonra maksadım 2022’de Avrupa şampiyonası var. Avrupa şampiyonasında birincilik elde etmek istiyoruz. Avrupa şampiyonasından daha sonra dünya şampiyonasında 2023 ‘te grup halinde kota alarak Paris’e grup halinde katılmak istiyoruz. Şuan en yakın ve büyük maksadım bu. Benim aldığım madalyalar ve dereceler beni de fazlaca memnun ediyor ancak kardeşimin derece alması onun da fazlaca âlâ bir atlet olarak yetiştiğini görmek ve epeyce hoş bir biçimde adım adım geldiğini görmek beni inanılmaz keyifli ediyor” sözlerini kullandı.
Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Türkiye Okçuluk Federasyon Kupası’nda; Klasik Yay Bayan Grup kategorisinde Yasemin Ecem Anagöz, Nil Cinali, Gülnaz Büşra Işık Coşkun isimli atletlerinden oluşan Göztepe Spor Kulübü şampiyonluğu elde ederken, Klasik Yay Genç Erkek kategorisinde Kutay Tek, Kamil Türkmen, Hamza Yücel atletlerinin yer aldığı 38AGS Spor A.Ş. Gençlik Spor Kulübü altın madalyanın sahibi oldu. Klasik Yay Genç Bayan kategorisinde ise Eslem Nisa Demez, Nisanur Pınar, Şevval Yakupoğlu’nun bulunduğu Okçular Vakfı Spor Kulübü ekibi birinciliği kazandı.