Mete Gazoz: Bu altın madalya son değil, büyük bir başlangıç

Sarr

Active member
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanarak ülke tarihine geçen ulusal okçu Mete Gazoz, Okçular Vakfı Riva Kamp Merkezi’nde olimpiyat vizesi alan paralimpik okçular Bahattin Hekimoğlu, Öznur Cüre, Fatma Danabaş, Nihat Türkmenoğlu ve Sevgi Yorulmaz ile bir ortaya geldi. Toplantıya Okçular Vakfı Lideri ve Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, Okçular Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan, Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın, Okçuluk Federasyonu Lideri Abdullah Topaloğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Lideri Arif Ümit Uztürk ve Mete Gazoz’un babası Metin Gazoz katıldı.

ERDOĞAN: BU MUVAFFAKİYETLER TESADÜF DEĞİL
Toplantı daha sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Okçular Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan, “Türkiye’de okçuluk sporunda büyük dayanışma ruhu var. Çok akıllı, sürdürülebilir işler yapılıyor. Türkiye’de okçuluk sporunun son 5-6 yıldaki büyük yükselişi bir tesadüfün değil bir çalışmanın, bir dayanışmanın, bir birlik ruhunun sonucu. Burada bulunan her insanın büyük emekleri var bu işin ortasında. Burada bulunan tüm arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mete’ye bilhassa teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Ailesiyle birlikte ömrünü bir işe adamış olması başarıyı getirdi. Rabbim devamını nasip etsin. Son günlerde doğal felaketlerle boğuşan ülkemize bir moral verdi. İnşallah bu felaketlerin sonunun gelmesinin de muştusudur bu altın madalya” diye konuştu.

UZTÜRK: METE GAZOZ ÜZERE BİRÇOK BRANŞTA ÜLKEMİZE MADALYALAR KAZANDIRACAĞIZ
Türkiye Bedensel Engelliler Lideri Arif Ümit Uztürk ise, “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak Tokyo Paralimpik Oyunları’na 10 branşta 56 atletle katılıyoruz. 2016’da 49 atlet ve 8 branşta gitmiştik. Artık hem sayılarımızı branşlar tarafından birebir vakitte kota alan atletler istikametinden artırdık. Mete Gazoz üzere biroldukca branşta ülkemize madalyalar kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

YILDIZ: AY-YILDIZLI BAYRAĞIMIZI BU SIKINTI GÜNLERİMİZDE DORUĞA TAŞIDI
Okçular Vakfı Lideri ve Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız ise şunları söylemiş oldu:
“Mete Gazoz okçu bir milletin okçu bir devletin tarihini bir daha ayağa kaldıran Türk okçuluk tarihinin bugün tepe ismidir. Beykoz’da Okçular Vakfı ile bir arada işletmiş olduğumuz tesislerin ismi bundan daha sonra Mete Gazoz Tesisleri olarak Türk spor tarihine yazılmış olacak. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Ay-yıldızlı bayrağımızı bu güç günlerimizde tepeye taşıdı. Sayın Cumhurbaşkanımızın cet sporlarına, ulusal sporlara olan yerli ve ulusal anlayışı Mete ile tüm dünyaya gösterilmiş oldu. Muvaffakiyet Mete Gazoz’undur. Biz kendilerinin devamlı yanlarında, gerilerinde olacağız. Kendi sorumluluğumuzu yerine getirme noktasında gururluyuz. Bu muvaffakiyet paralimpik atletlerimizle devam edecek. Mete Gazoz ismine Okçular Vakfı’nda sicil defterini bir daha açıyoruz ve bundan daha sonra Avrupa ve Olimpiyat şampiyonu okçularımız için birer menzil taşı, yani rekor taşını dikmeye başlayacağız ve bu manada cumhuriyet periyodunun birinci menzil taşını Mete Gazoz olarak silsileyi devam ettireceğiz.”

TOPALOĞLU: BU TARİHİ BİR MUVAFFAKİYETTİR
Okçuluk Federasyonu Lideri Abdullah Topaloğlu ise, “Ülke olarak büyük doğal felaketleri yaşadığımız bu günlerde Mete’nin altın madalyası hepimize epeyce güzel geldi. Federasyon olarak Mete’nin her vakit ardında olduk. Yalnızca Mete’nin değil tüm okçuluk gruplarımızın ardında durduk. En büyük muvaffakiyet Mete’nindir. İleride onun daha epey büyük başarılarına sahiplik edeceğimize inanıyorum ve geriden epeyce Mete’lerin geleceğini düşünüyorum, zira bu tarihi bir başarıdır” dedi.

METİN GAZOZ: ALLAH HERKESE İYİ EVLAT NASİP ETSİN
Mete Gazoz’un babası Metin Gazoz ise şunları lisana getirdi:
“Oğlumla hem baba, hem antrenör, birebir vakitte teknik bir yönetici olarak gurur duyuyorum. Hepimizi gururlandırdı, şu güç günlerde telefonlar susmadı. İletilere baktığımda afet bölgesinde çalışıp, dinlenirken Mete’nin maçını seyredenler oldu; yüreğimize su serpti madalya. Menzil taşı dikilmesi okçulukta kıymetli. O menzil taşlarını biz biliyoruz ancak şu manada, çağdaş manada olimpiyatta altın madalya almak dünya çapında tescillenmiş bir sonuç. Allah herkese güzel evlat versin.”

METE GAZOZ: MADALYADA EMEKLERİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ise açıklamasında, “Hayırlı evlat olmak hayli güç. Babam beni şampiyon olduğum için sevmiyor, her vakit ardımda durdular, değerli olan bu. Şampiyonluk olunca herkes ardınızda oluyor, kıymetli olan başarısız olduğunuzda kimler gerinizde. Ailem en büyük destekçim. Tabi Abdullah Bey’e de buradan epeyce teşekkür etmek istiyorum. Başarısız olduğum vakit içinderda yeri geldi beni karşısına aldı, biraz nasihat etti lakin hiç bir vakit takviyelerini bizden esirgemedi. Muvaffakiyet bu türlü kazanılıyor. Bu muvaffakiyet yalnızca benim muvaffakiyetim değil. Ben ne kadar fedakarlık yapıyorsam okçuluk topluluğu da o kadar vakit harcıyor. O yüzden madalyada emekleri geçen herkese fazlaca teşekkür ediyorum. Tesise benim ismimin verilmesi beni çok memnun etti. O yüzden epeyce teşekkür ederim. Göktuğ hocam ve teknik grup bu muvaffakiyetin aslında en büyük mimarlarından. Biz yılın 340 günü birliktedik. Teknik grup 340 gün benim hızımı görmek zorunda kaldı. sıradan bir müddetç değildi bu. Yalnızca teşekkür etmenin bir manası yok, onlarla biz bir aile, bir bütünüz. Madalyayı boynuma takınca göz göze geldik ve emeklerinin karşılığını aldığını bana hissettirdi” formunda konuştu.

Mete Gazoz ayrıyeten, bu altın madalyanın son değil büyük bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, “Ayın 17’sinde olan Paralimpik Oyunları’nda 13 tane madalyayla birlikte ülkemize geri dönmelerini istiyorum ve inşallah başaracaklar” dedi.