Mesut Bakkal: ‘Doğduğum, doyduğum, epeyce şeyler kazandığım kente geldim’

Sarr

Active member
Spor Toto 1. Lig gruplarından A. Denizlispor Lideri Mehmet Uz ve yeni teknik yönetici Mesut Bakkal gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Teknik heyet değişikliğine gidildiğinde Mesut Bakkal ile maddi hususların konuşulmadığını ve ekibin maksatlarına ulaşabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Lider Uz, “Bildiğiniz üzere Ankaragücü maçı daha sonrasında teknik heyet değişikliğine giderek teknik yönetici Fatih Tekke ve takımıyla yolumuzu ayırdık. Bu sonucu aldıktan daha sonra vakit kaybetmeden yeni teknik yöneticimizle anlaşmak için harekete geçtik. Mesut Bakkal Hocamızla irtibata geçerek kendisini ekibin başına geçirmek için görüştük. Her ne kadar Denizli doğumlu olmasa da, hem futbolculuk tıpkı vakitte teknik adam olarak Denizlispor’a büyük hizmetler veren, şampiyonluklar yaşayan ve bir Denizlili olan Mesut Hocamız bir daha vefasını göstererek teklifimizi kabul etti. Görüşmelerimizde maddi mevzular neredeyse hiç konuşulmadı. Grubun amaca ulaşması için neler yapabileceğimizi konuştuk. 40 yıl evvel bu formayla şampiyonluk yaşayan hocamız, inşallah bu dönem sonunda kadromuzu bir daha maksada ulaştıracaktır. Bu vesile ile sizin huzurunuzda bir kere daha kendisine güzel geldiniz diyor, muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

“Mali problemleri çözmenin çabası içerisindeyiz”
Transfer yasağı için oyuncular ile görüştüklerini söz eden Lider Uz, “Bir yandan sportif muvaffakiyet için çalışırken bir yandan da mali sıkıntıları çözmenin uğraşı içerisindeyiz. bir evvelki basın toplantımızda yerli ve yabancı futbolcularla ilgili transfer yasağımızı hatırlatmıştım. Son periyotta yaptığımız ağır çalışmalar sonucunda, transfer yasağı çerçevesindeki yerli oyuncularla görüşmeler yapılmış ve bu oyuncularla mutabakat sağlanmıştır. Şu anda yabancı futbolcularla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bu oyuncularla da mutabakat sağlayarak, kulübümüzün geleceğini de olumsuz etkileyecek bu sorunu çözmeye çalışacağız” tabirlerini kullandı.

Bakkal: “Seve seve geldim”
Denizli kentinin düşünülmesi gerektiğini söz eden Bakkal, “Doğduğum, doyduğum, hayli şeyler kazandığım kente geldim. Eşimin, kızlarımın hepsinin doğduğu yere geldim. Şu anda Denizlispor’un geldiği noktada, tercih etmek, ayırt etmek üzere niyetlerim olmadığı üzere, seve seve ve inanarak geldim. Denizlispor’un bana kazandırdıklarına bakarak, benim şu anda buraya gelmem, bence ufak bir ayrıcalık. Denizlispor var ise, Denizli kenti var ise benim için gerisi teferruattır. Muhteşem Lig’de kalmak isteyen, 1. Lig’de yarışmak isteyen kulüplerin tekliflerine karşın, kulübümün sıkıntı günündeki bu teklifine hayır diyemezdim. Kendime, grubuma, futbolcularıma, Denizli’nin futbol kültürüne inanıyorum. Herkes açısından, meslek açısından risk olarak düşünülse de, şu an bunları değil, Denizli kentini düşünme vaktiydi. Ben üstüme düşeni yaptım, yapmaya devam edeceğim. Taraftarlarımızdan birebir şeyi bekliyorum. Futbolcularımıza her maçın son dakikasına kadar takviye olmalarını rica ediyorum. Yalnızca sonuçlara değil, 90 dakika boyunca ellerinden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıp çalışmadığına bakmasını rica ediyorum” diye konuştu.