Melih Gökçek hakkında cürüm duyurusu

Vitra

New member
Melih Gökçek hakkında cürüm duyurusu 15 Temmuz günü yaralanan Nejmettin Utuş, eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Melih Gökçek hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Utuş, Gökçek’in “Silahlı cürüm örgütüne üye olma, kabahat örgütüne yardım etme, terörün finansının sağlanması, bakılırsavi berbata kullanma ve terör örgütü propagandası yapma” cürümlerini işlediğini argüman etti.

Utuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği kabahat duyurusunda Yeniçağ Gazetesi müellifi Murat Ağırel’in “Parsel Parsel” kitabı da hukuksal kanıt olarak gösterdi.

Hata duyurusu daha sonrası konuşan Nejmettin Utuş, şu tabirlere yer verdi:

“Bazı AKP mensupları, bürokratlar ve hatta bakanlar; varlıklı hısım, akraba ve iş iştiraki olan FETÖ’cü darbecileri korumak için onursuz bir yarış içine girdiler ve üzülerek söylüyorum ki bunda da muvaffak oldular. Bu yapılan ihanetlere karşı sayın bakanlar, Abdülhamit Gül ve Süleyman Soylu’nun, emniyet müdürlerinin ve savcıların kayıtsız kalması son derece üzücü ve manidardır. Sayın Bakan Abdülhamit Gül adaletten ve hukuktan bahsediyor. Bank Asya’nın önünden geçenlerin tutuklandığı ve cezaevine atıldığı bir ülkede, milyarlarca lira servet edinmiş FETÖ’cü iş adamları FETÖ borsasıyla özgür bırakılıyorsa şayet soruyorum; nerede adalet nerede hukuk?”