Matthäus: “Kimmich ve Löw arasındaki anlaşmazlıkta bir şeyler görebilirsiniz”

Smug

Active member
FC Bayern Münih'in mevcut sportif sefaletinde Lothar Matthäus, kulübün liderliğindeki futbol yetkinliğini kaçırıyor. 62 yaşındaki oyuncu, Sky'daki köşesinde yönetim kadrosunda finans sektöründen çok başarılı isimlerin bulunduğunu yazdı. “Onlar tam oradalar ama benim onların yanında sportif becerilerim yok. Hangisi oyuncu olarak şampiyonluk kazandı?” diye sordu Matthäus'a. Ve devamı: “Orada ahırın kokusunu yanında getiren kimse yok.”

Takım, oynadığı günlerde kötü oynasaydı Franz Beckenbauer, Karl-Heinz Rummenigge veya Uli Hoeneß oyuncuları uyandırırdı. Ama bunu bugün kim yapıyor, diye sordu Matthew. Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger ve Arjen Robben gibi eski oyuncuların dahil edilmesini savundu. 1990 dünya şampiyonu, “İstersem FC Bayern'deki bu güçlü kişiliklere yaklaşacağım ve onlara bir pozisyon bulacağım” dedi.

Matthäus: “Mevcut durum kulüpteki herkesin canını sıkıyor”

Bu bağlamda Matthäus, muhtemelen Mart ayından itibaren Bayern'in yeni spor direktörü olacak Max Eberl'den çok yüksek beklentilere sahip olmama konusunda uyardı. “Max'le birlikte Bundesliga'da spordan sorumlu kişi olarak mükemmel bir iş çıkarmış biri geliyor. Kulüpte bir geçmişi var ama tek başına bir kurtarıcı değil ve Bayern'in yüzü de değil” dedi TV uzmanı.

Matthäus'a göre Thomas Müller uygun bir aday olacaktır. Fikrini şöyle açıkladı: “Thomas Müller zekidir, konuşkandır ve çok sempatiktir.” 34 yaşındaki futbolcunun oynamaya devam etmek istediğini biliyor ve “onu bu duruma sokmak bile istemiyorum” ama Bayern Münih her zaman tarihten yaşadı.

Matthäus şöyle devam etti: “Maçın ardından Joshua Kimmich ile yardımcı antrenör Zsolt Löw arasındaki anlaşmazlıkta da bir şeyler görebilirsiniz: mevcut durum kulüpteki herkesi kemiriyor. Zsolt Löw, Macaristan milli takımındaki oyuncumdu. Gerçekten tartışamayacağınız sakin, aklı başında, yoğun ve aktif bir antrenör. Bir kulübün ortamında ne kadar huzursuzluk varsa, bu durum takımın performansını da o kadar etkiliyor. Pek çok şeyin kafanın içinde gerçekleştiğine inanıyorum. Yıllardır başarılıysanız ve sonrasında böyle bir süreçten geçerseniz, bundan ancak ekip olarak çıkabilirsiniz. Eskiden kötü oynuyorduk ama hâlâ bizi uyandıran, oyuncuların dinlediği, örnek aldığımız birileri vardı.”