Mannheimer bir saldırıdan sağ kurtulur ama failden nefret edemez

Smug

Active member
12 Haziran 2022, Michael Gangnus’un hayatını sonsuza dek değiştirdi. 57 yaşındaki adama, Rheinaustrasse’de bir araba çarptığında Mannheim’ın Lindenhof semtindeki evine gidiyordu. Mannheimer Morgen’e “Sadece düşündüm: kahretsin! Birkaç saniye sonra ön cama uçtum ve bisikletimin yanımdan uçarak geçtiğini gördüm,” dedi Mannheimer Morgen’e.

Araba frensiz Gangnus’a çarptı – sürücü üç kişiyi öldürdü

Araç kontrolsüz bir şekilde ona çarptı ve ciddi şekilde yaralanmasına neden oldu. Sol alt bacak neredeyse kopmuştu ve daha sonra kesilmek zorunda kaldı. Sağ omzu paramparça oldu, başka bir ameliyat – 13’üncü – hala beklemede. Ayrıca kaburgaları, iki bel omuru ve sol dirseği kırılmış, organları yaralanmıştı. Sağlık görevlileri geldiğinde, kısa bir süreliğine tekrar bilinci yerindeydi, ardından iki hafta sonra tekrar uyandı.

Daha sonra ortaya çıktığı gibi: Gangnus’tan sonra, fail olduğu iddia edilen kişinin diğer üç kişiye daha vurup ikisini öldürmesi gerekiyordu. 15 yaşından beri paranoid şizofreni hastası olduğu anlaşılan 37 yaşındaki kişinin, Vorderpfalz’da babasını çoktan bıçakladığı ve ardından kader yolculuğuna başladığı söyleniyor. Mannheim bölge mahkemesinde Mart ayında başlayan süreçte soru işareti suçlu olup olmadığı.

Gangnus engelsiz bir daire istiyor ve failden nefret edemiyor

Gangnus, onu bu kadar çok inciten kişi hakkında “Ondan nefret etmiyorum. Hasta bir insandan nefret edemem. Ama yaptığından nefret ediyorum.” 10 Mart’ta onunla ilk kez mahkemede karşılaştı. Dokuz ay öncesine kadar, Gangnus geriatri hemşiresi olarak çalışıyordu ama şimdi kendisi bir huzurevinde yaşıyor ve tekerlekli sandalyeye bağımlı. Ve belirsiz bir geleceğe bakıyor.

Gangnus engelsiz bir daire istiyor, büyük olması gerekmiyor. Huzurevindeki oda ayda yaklaşık 3.000 Euro’ya mal oluyor. Zor kaldırabileceği bir meblağ. “Yeniden bir evim olsun istiyorum.” “Mannheimer Morgen” bu nedenle Gangnus’a destek çağrısında bulunuyor. Bu amaçla bir bağış hesabı oluşturulmuştur.