Maja Ognjenovic, CEV Kupası zaferini kıymetlendirdi

Sarr

Active member
CEV Kupası finalinde iki maç sonunda Almanya temsilcisi Allianz MTV Stuttgart geçerek şampiyonluğa ulaşan Eczacıbaşı Dynavit Bayan Voleybol Ekibi’nin değerli oyuncuları Maja Ognjenovic ve Beyza Arıcı, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

CEV Kupası’nda en baştan beri favorilerden birisi olduklarını belirten Sırp oyuncu Maja Ognjenovic, “Fakat biz bu kupa için fazlaca çalıştık, uzun bir müddetdir bu kupayı bekliyorduk diyebilirim. Beklediğimiz bir şeydi. Tahminen dönemin en büyük gayesi değildi lakin geçmek istediğimiz epey kıymetli bir kilometre taşıydı. Bizim için epey büyük bir motivasyon oldu. Bir defa daha konutumuza bu kupayı getirdiğimiz için epeyce memnun ve gururluyuz” tabirlerini kullandı.

“GEÇEN SEZONKİ ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ, HAYATIMIN EN BERBAT FİNALLERİNDEN BİRİYDİ”

Mesleğinde tek eksik kupanın CEV Şampiyonlar Ligi kupası olduğunun hatırlatılması üzerine Ognjenovic, “Geçen dönem, Şampiyonlar Ligi kupasına epeyce yaklaştığım bir dönem oldu. VakıfBank ile bir arada finalde epeyce yaklaşmıştım. hayatımın en berbat finallerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Olmadı. Lakin profesyonel olarak bu amacı şu anda Eczacıbaşı ile sürdürüyorum. Bu kulübe 2015’ten beri Şampiyonlar Ligi kupası gelmedi. Şampiyonlar Ligi’nde kupa kazanmayı en büyük gayemiz olarak belirleyeceğiz” diye konuştu.

BEYZA ARICI: EKİBİMLE GURUR DUYUYORUM
Şampiyonluktan dolayı epeyce memnun ve gururlu olduğunu söyleyen Beyza Arıcı ise şu sözleri kullandı: “Tüm kadro arkadaşlarımla, staff’la ve kulübümle gurur duyuyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Kupalar göründüğü kadar kolay değildir. Gerilerinde bir öykü vardır. Çok fazla emek ve gayret var. Bu yüzden memnunum.”

“LİG VE KUPADA DA ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”
Dönemin birinci kupasını Avrupa kupası olarak aldıklarını söyleyen Arıcı, “Bu, önümüzdeki kupalar için bizim ismimize kamçılayıcı bir güç. Önümüzde Türkiye Kupası ve lig var. İkisinde de şampiyon olup kupayı kaldırmak istiyoruz. Kolay olmayacak, çekişmeli bir dönem bizi bekliyor” dedi.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ BEKLİYORUZ”
Beyza Arıcı son olarak gelecek dönem CEV Şampiyonlar Ligi’nde çaba edecek olmalarıyla ilgili, “Orada olmamız gerekiyor. Orada kendimizi gösterecek olmak, kupayı kaldırmak için adımlar atmak bizim için hoş bir şey. Beklediğimiz de bir şey. Önümüzdeki seneyi, bu seneyi en uygun biçimde atlattıktan daha sonra bekliyorum dört gözle” diyerek kelamlarını noktaladı.