Magdeburg: Adam göçmen bürosundaki diskleri kırdı

Smug

Active member
Belediye yönetimi, Pazartesi sabahı meydana gelen olayda kimsenin yaralanmadığını söyledi. Polis fail olarak bir sığınmacıyı buldu. Bariyer standıyla camları kırdı. Göçmen bürosu Salı günü kapalı kaldı. O gün için randevunuz varsa otomatik olarak yeni bir randevu alırsınız. Çarşamba gününden itibaren göçmenlik bürosuna erişim yan girişten sağlanacak ve güvenlik altına alınacaktır.

Belediye Başkanı: “Saldırganlık ve davranışlar beni şaşkına çeviriyor”

Magdeburg belediye başkanı adamın davranışını sert bir şekilde kınadı. Simone, “Saldırganlık ve davranışlar beni şaşkına çevirdi. Bu yılın Mart ayında yaklaşık 20 kişinin göçmen bürosuna girmeye çalıştığı olaydan sonra bugün başka bir sınır geçildi. Çalışanlarımız için psikolojik sonuçları henüz tahmin edilemiyor” dedi. Borris.

Yüksek baskı altında giderek artan bir iş yükü gerçekleştirdiler. “İlgili yasa ve yönetmeliklerin uygulanmasından ve yabancı vatandaşlarımıza saygılı davranmaktan sorumludurlar. Ben de tam tersini bekliyorum!”

Personel, Vatandaşlar ve Düzenleyici İşlerden Sorumlu Yardımcısı Ronni Krug da dizginsiz şiddet karşısında şok oldu: “Bu tür saldırgan davranışların çalışanlar üzerindeki etkilerini kesinlikle hayal edebilirsiniz. Şiddetin yoğunluğu ve yıkıcılık, meslektaşların üzerinde iz bıraktı. Acil ve tedbirli eylemleriyle daha kötü olayların yaşanmasını engelleyen güvenlik şirketimizin çalışanlarına teşekkür ederiz.”