Lukas yürüyüş sırasında kaybolur ve vahşi doğada on gün tek başına hayatta kalır.

Smug

Active member
Boulder Creek'ten Lukas McClish (34) Kaliforniya'da dağ yürüyüşüne çıktı. Guardian'ın haberine göre turuna 11 Haziran'da başladı. Lukas McClish, “Yanımda bir el feneri ve bir makas dışında hiçbir şeyim yoktu çünkü üç saat süreceğini düşünüyordum” dedi. Ama kayboldu ve yönünü kaybetti.

16 Haziran Babalar Günü'nde geri dönmeyince ailesi polise haber verdi ve Boulder Creek bölgesinden düzinelerce polis memuru ve acil durum personelinin katıldığı bir arama kurtarma operasyonu başladı.

“Her zaman kendimi iyi hissettim”

20 Haziran öğleden sonra McClish'in yardım çığlıkları aniden duyuldu. Şerif sosyal medyada yaptığı duyuruda, onun sonunda yoğun ormanlık bir alanda bir vadinin dibinde bitkin halde bulunduğunu, güvenli bir yere kurtarıldığını ve ailesiyle yeniden bir araya geldiğini duyurdu.

McClish, su kaybını önlemek için çizmeleriyle dağdaki bir dereden su topladı ve açlığını yabani meyvelerle giderdi. McClish, “Orada olduğum süre boyunca kendimi iyi hissettim; endişelenmiyordum” diyor.

“Sanırım orada bana göz kulak olan biri vardı.” “abc7news”e verdiği demeçte, artık yorgun, biraz kötü durumda ve sesini kaybetmiş durumda.