Lütfü Savaş: ‘Orta saha için iki Türk oyuncu ile görüşüyoruz’

Sarr

Active member
Lider Savaş, yaptığı açıklamada Kasımpaşa maçını unuttuklarını belirterek, “Her kadrosu yenebilecek bir lig yaşıyoruz. Kendi alanımızda Galatasaray’ı yenmek istiyoruz. Avrupa’ya gidecek bir durum içerisindeyiz. Lig fikstürüne baktığınız vakit. Biz bu puan tablosu ve bundan daha sonraki süreç içerisindeki ekibe yapacağımız katkılarla önümüzdeki süreci uygun değerlendireceğini düşünüyorum. Biz lige başlarken birinci 10 için başlamıştık. Şu anda birinci 5 içerisinde devam ediyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte vakti âlâ değerlendireceğiz. Güzel motive olacağız” formunda konuştu.

“Orta saha için iki Türk oyuncu ile görüşüyoruz”

Afrika Kupası’na gidecek 3 futbolcu hariç Atakaş Hatayspor’un tam takım alanda olacağını belirten Savaş, şu biçimde devam etti:

“Takımdaşlığımızı en üst düzeye çıkartacağız. Kaza, bela, sakatlık şayet olmazsa alanda düzgün uğraş edip, puan tablosuna puanları yazdıracağız. Bizim orta saha, savunma ve ilerde çalıştığımız futbolcular vardı. Yurt haricinden 3 futbolcu ile görüşüyorduk, Kahraba’yı aldık. 2021 yılında Mısır’ın en uygun sol açığı seçildi. Orada 2 tane büyük kulüpten bir adedinde oynamış. Hazır ve idmanlara başlayacak. Hocamız da uygun görürse onu maçta seyretme imkanımız olacak. Çok teknik, süratli ve zeki bir futbolcu. Umarım bize katkı sağlar. Şu anda kiralık aldık lakin satın alma opsiyonuyla aldık. Başarılı olursa birbirimizi seversek ve o da buraya alışırsa devamı gelebilir. Bunun haricinde Başakşehir’den bir sol bek genç futbolcu aldık. Defansta bir futbolcu ile de görüşüyoruz. İki farklı kulüple de görüşüyoruz. Orta saha için de görüştüğümüz iki Türk futbolcu var.”

“Bu dönem daha iyiyiz”

Gayelerinin Türk futbolcuları arttırmak olduğunu söyleyen Lider Lütfü Savaş, “Önümüzdeki yıl 4 tane Türk futbolcu oynatmak zorundasınız en az. Biz grupta en az 10 futbolcu görmek istiyoruz. Bu niçinle yalnızca ikinci yarı için değil, önümüzdeki yıl ortasında futbolcu bakıyoruz. Her sevginin bir bedeli vardır. Ben bu yaşıma kadar daima Muhteşem Lig hayaliyle yattım, kalktım. 3. Ligde, 2. Ligde ekibini desteklemek için yağmur çamur demeden dış deplasmana giden futbol severlerimiz, şu anda Muhteşem Ligde ve yeterli bir konumdayız. Birinci yıl 6. olduk. Bu sene de âlâ bir durumdayız. Bu 3-5 kişinin sahiplenmesiyle olmaz. Ne kadar insan sahiplenirse ve ne kadar birbirimize kenetlenirsek Atakaş Hatayspor da üst taraflarda olur. Tahminen hayal ettiğimiz Avrupa’ya gitme imkanımız olur. Yalnızca büyük ekiplerin maçında değil, her maçta 2 saatlerini ayırmalarını ve maç başladıktan itibaren kadrolarını desteklemelerini bekliyoruz” diye konuştu.