Lüleburgaz’da silahlı hengame: 7 yaralı, 21 gözaltı

Vitra

New member
Lüleburgaz’da silahlı hengame: 7 yaralı, 21 gözaltı Olay, Lüleburgaz’ın Yılmaz Mahallesi Orhan Özcanlar Sokak üzerinde bir bulunan bir cümbüş yerinde meydana geldi.

İki küme içinde çabucak hemen bilinmeyen niçinle çıkan tartışma, kısa müddette silahlı hengameye dönüştü.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sıhhat grupları sevk edilerek, yaralılar Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Yaralıların hastaneye kaldırılıp tedavisine başlanmasının akabinde hastane önünde iki küme içinde bir daha çıkan hengamede 2 polis memuru ile 1 sıhhat çalışanı darbedilerek yaralandı. Yaşanan arbedede hastane kapılarının camları kırıldı.

Olayın akabinde kapsamlı inceleme başlatan Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, olayı karıştığını belirlediği 21 kişiyi gözaltına aldı.

Vali Çengeloğlu: Cümbüş yerlerinde iki tarafın kendi ortalarında silahlı çatışması kararında çıkan bir olay

Kırklareli Valisi Osman Alım ile Vilayet Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, akşam saatlerinde Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne gelerek, sıhhat çalışanları ve polis memurunu ziyaret etti. Alım, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Dün gece saatlerinde yaşanan olaya emniyetimiz vaktinde ve yerinde müdahale ederek gerekli önlemleri alıyor. Natürel yaralı şahısların hastaneye gelmesiyle birlikte karşı tarafın, yani çatışan tarafın, kendi ortalarında yaşadıkları olayı maalesef 112’nin önlem almasına karşın kendi araçlarıyla buraya geliyorlar. Bu sırada hastane içerisinde hem polise direnç birebir vakitte sıhhat personellerimizse direnç gösteriyorlar.

Polis 2 dakika içerisinde buradaki olaya müdahale ediyor. esasen hastane polisimiz ve hastanedeki özel güvenlik bakılırsavlilerimiz vaktinde müdahale ediyor. Öncelikle hem buradaki polis arkadaşlarımıza birebir vakitte sıhhat işçimizi tebrik ediyorum ve hepsine başka ayrı geçmiş olsun diyorum. Gerçekten hem sıhhat işçimiz hem güvenlik gorevlilerimizin ön görüsüyle hayli şükür ki kamu nazaranvlilerimiz rastgele bir ziyan görmeden süreci atlattık, vatandaşlarımızda bilhassa şöyleki bir algı oluşmasın.

Lüleburgaz Devlet Hastanesi hala hizmet veriyor acil servislerimiz, polikliniklerimiz açık, rastgele bir sorun yok. Şu anda 21 kişi polis tarafınca gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 4 tanesi yaralı. Bunlardan ikisi çeşitli hastanelerde tedavi altında. Bilhassa 2 polisimizde darp kararı faydalanma kelam konusu. Tabi epey ağır bir faydalanma kelam konusu değil, ayakta. Bir de sıhhat personelimizde. tekrar geçmiş olsun diliyorum.

tekrar bu biçimde olayların yaşanmaz ve aslına bakarsanız ne vilayetimize ne de ilçemize bu biçimde olaylar yakışmıyor. Cümbüş yerlerinde iki tarafın kendi ortalarında silahlı çatışması kararında çıkan bir olay. Malum bu usul yerlerde genel niçinlerle ilgili konuşmak gerekirse, alkol ya da farklı unsur almış olabilir, bilemiyorum. İnceleyeceğiz. Bilhassa alkollü olduklarını biliyoruz. Kendi ortalarında çatışmaları kararı çıkan bir olay. Mevzu bu”

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.