Lider Tahir Kıran’dan Remy için olay sözler!

Sarr

Active member
Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran toplumsal medya hesabından yaptığı canlı yayında değerli açıklamalarda bulundu. Lider Kıran, “Biz Rizelilere, gerçek Rizesporlulara hizmet etmeye çalışıyoruz. Diğer ekipleri tutanlara hizmet etmiyoruz. Rizespor’dan kimse yolunu bulamaz, bulamayacak. Rizespor kimsenin cebine sığmaz. Kimse Rizespor’a ipotek koyamaz, kimse Rizespor’u çiftlik olarak nazaranmez. Ben olduğum sürece bu bu biçimde. Rizespor benden daha sonra ayakları üzerinde durabilsin diye alt yapısını oluşturmaya çalışıyorum” diye konuştu.

“İYİ İŞLERE İMZA ATACAKLAR”
Transferler konusunda açıklamalarda bulunan Kıran, “Bizim yaptığımız transferlerden Yusuf Sarı 10 numara bir uşak, Kubilay 10 numara, Eren esasen 3,5 yıl Rize’nin suyunu içmiş. Bunların üçü de uygun transferler, yeterli işlere imza atacaklar. Yusuf Sarı’yı Trabzon’dan getirmekte kolay bir iş değil. Galatasaraylı Aytaç, Malatyasporlu Semih’i isterim, Hüseyin Türkmen gündemimizde yok. Zira hocamıza sorduk, düşünmediğini söylemiş oldu, gündemimizden çıkardık. Emirhan Topçu benim gözbebeklerimden bir tanesi, onun üzere birkaç futbolcumuz daha var. Emirhan, Efe, Güvenç Usta, fazlaca umutluyum. Onlarda yavaş yavaş bu horonun içerisine girecekler. Ronaldo Mendes değişik bir futbolcu, Hamza hocanında onunla ilgili fazlaca beklentisi var, alanlara döndü, bende epeyce merak ediyorum, güzel şeyler yapacağını düşünüyorum. Bolasie ekipte kalmak istiyor, fazlaca çalışıyor. İkinci yarıda değişik bir Bolasie izleyeceğiz, epey umutluyum” formunda konuştu.

“REMY GİDECEK”
‘Remy gidecek’ diyen lider Kıran, “Remy Rizespor forması giymeyecek. hiç bir biçimde mutabakat yoluna gitmiyor. İşi gücü ‘ben sakatım.’ 26 gün ‘ben pozitifim’ diyerek Fransa’da kaldı. 100 Euro verdi, ‘pozitif’ raporu aldı, 26 gün daha sonra Rize’ye geldi. Beyefendi bir idmana çıktı, daha sonra 3 ile 6 hafta sakat. aslına bakarsanız 15 hafta kaldı” sözlerini kullandı.

“ZOR MAÇ OLACAK”
Pazar günü oynanacak Adana Demirspor müsabakasını kıymetlendirerek taraftara davette bulunan Kıran, şöyleki konuştu: “Adana Demirspor, form grafiği yükselen bir grup. Çok sıkıntı bir maç olacak. Orası da Askoroz Arena, oradan da çıkmak kolay değil, 3 puanı alıp o denli göndermek istiyoruz. Emelimiz iç alanda yenilmeyen bir Rizespor oluşturmak, yani Rizespor’un alanına çıktığında rakip ekibin ayağının titremesi lazım. O ayak titremesi de tribünden gelecek, taraftar bizim futbolcularımıza takviye verecek, karşı tarafı demoralize edecek. Pazar günü o stadı başlarına yıkalım. Gelin 90 dakika hiç durmasın o stat.”

“TRABZONSPOR, RİZESPOR’UN DÜŞMESİNİ İSTER Mİ?”
3 Haziran 2017’de Çaykur Rizespor’un ligden düşmesi ile ilgili de konuşan Lider Kıran, “Trabzonspor bizi bilerek isteyerek düşürdü diye bir şey yok. O günkü, o gruptaki teknik adam ve birkaç tane ne idüğü bilinmeyen futbolcu, bu iki kenti 5 yıldır birbirine düşürdü. 5 yıldır bu kıssa devam ediyor. Trabzonspor, Rizespor’un düşmesini ister mi?” dedi.