Kurbanlarına “Ardennes Canavarı”nı getirdi; eski seri katillere ömür boyu hapis cezası

Smug

Active member
Yayıncı BFMTV’nin Paris yakınlarındaki Nanterre’deki mahkemeden bildirdiğine göre, 75 yaşındaki adam Salı günü son sözünde “Özür dilemek istiyorum” dedi. Mahkeme, savcılığın talebini cezayla karşıladı; savunma suçlu kararı ve ağır cezayı talep etmişti.

2021 yılında hayatını kaybeden Fourniret ve eski eşi, 2008 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Medyanın “Ardennes Canavarı” olarak da adlandırdığı Fourniret, Fransa ve Belçika’da yedi genç kız ve kadını kaçırıp tecavüz etti ve öldürdü. Eski karısı Monique Olivier ona yardım etti. Mevcut dava, yargının çifti sorumlu tuttuğu diğer üç davayı içeriyordu.

Monique Olivier kocasının “tazısıydı”

Olivier mahkemede şaşırtıcı bir şekilde “Suçlandığım üç davayı da itiraf ediyorum” dedi. 18 ve 20 yaşındaki kadınlar 1988 ve 1990’da, dokuz yaşındaki kız ise 2003’te ortadan kayboldu. Daha sonra yalnızca 1990’da ortadan kaybolan bir İngiliz dil asistanının cesedi bulundu. Olivier, diğer iki kurbanın nerede olduğu konusunda mahkemede kesin bir bilgi vermedi.

Fourniret ve Monique Olivier, kurban avlarken her zaman aynı kalıpları kullandılar: İçlerinden biri kurbanı arabasına bindirdi, ardından tecavüz ve cinayet geldi.

Kendini kocasının “tazı” olarak tanımlayan Olivier, “Hamileyken kızlara bir doktor aradığımızı söylemişti” dedi. Arabadaki varlığı, kocasının kurbanlarına güven aşılamayı amaçlıyordu. Karısı yolcu koltuğunda otururken, kurbanlardan en az birine arka koltukta tecavüz etti.

Şu anda görülen davalar, Fourniret ve eski karısının öldürüldüğü iddia edilen üçüncü, yedinci, onbirinci ve son cinayetlerdi. İkili, Fransız hukuk tarihinin en kanlı çifti olarak kabul ediliyor. Hapishanede ayrıldılar. Davalar, uzun zaman önce işlenen suçlara ilişkin “sönmemiş dava” birimi tarafından yapılan soruşturmaların ardından nihayet kovuşturmaya açıldı.

Fourniret’in çirkin cinayet serisi, 2003 yılının Haziran ayında Belçika’da 13 yaşındaki bir kızı kaçırmaya teşebbüs ettikten sonra tutuklanmasıyla gün yüzüne çıktı. Fourniret, 1980’lerde Fransa’da reşit olmayan kızlara tecavüz etmekten yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak yalnızca iki yıl sonra serbest bırakıldı.