Konya, Ahmet Çalık için yasta! Dijital tabelalara manalı ileti

Sarr

Active member
Konya’da, trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık’ın (27) kederi yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi kentin farklı noktalarındaki dijital tabelalarda; ‘Seni unutmayacağız’ yazılı Ahmet Çalık’ın fotoğrafını yayınladı.

Yeşil-beyazlı kulüp ise Ahmet Çalık’ın ismini tesis yahut stadın bir kısmına vererek yaşatmayı planlıyor. Çalık’tan geriye ise Konyaspor Kulübü’nün toplumsal medya için geçen mayıs ayında hazırladığı görüntü kaldı. Çalık, röportajında, “100’üncü yıl dönemini kazasız belasız atlatmamız gerekiyor” sözlerini kullanmıştı.

Gençlerbirliği atl yapısında yetişip, Gençlerbirliği, Galatasaray ve en sonda Konyaspor forması giyen ulusal oyuncu Ahmet Çalık, dün nikah tarihi almak için Ankara’ya giderken geçirdiği kaza kararı hayatını yitirdi. Cenazesi ailesinin yaşadığı Elmadağ ilçesinde toprağa verildi. Futbol topluluğu ile Konya’da ise genç futbolcunun ıstırabı yaşanıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi kentin farklı noktalarındaki üst geçitlerde bulunan dijital tabelalara, ‘Seni unutmayacağız’ yazılı Ahmet Çalık’ın fotoğrafını yayınladı.

İSMİ YAŞATILACAK, 6 NUMARALI FORMASI İSE MÜZEDE YER ALACAK
Yeşil-beyazlı kulüp ise Ahmet Çalık’ı ismini tesis yahut stadın bir kısmına vererek yaşatmayı planlıyor. Öte yandan genç futbolcunun giydiği 6 numara forma emekli edilerek kulüp müzesine konulacak.

SİVASSPOR MAÇINDA TARAFTARA SON ÜÇLÜĞÜNÜ ÇEKTİRDİ
Başarılı futbolcu Ahmet Çalık’tan geriye Demir Küme Sivasspor maçında ısınmak için alana çıktığı sırada taraftarın tezahürat yapması üzerine üçlü çektirmesi, toplumsal medyada yayınlanan imgeler ve kulüp tarafınca yapılan röportaj imgeleri kaldı.

“SEZONU KAZASIZ BELASIZ BİTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Konyaspor Kulübü’nün toplumsal medya hesaplarından yayınlamak için 9 Mayıs 2021 tarihinde yaptığı son röportajda dönemi kazasız belasız bitirmek istediklerini lisana getiren Ahmet Çalık, ‘niçin 6 numaralı forma’ biçimindeki soruya ise ”Normalde ben 5 numarayı epey seviyorum. 6 numarayı da Ankaralı olduğum için almıştım” diye karşılık verdi.

Kadro arkadaşı Abdülkerim Bardakçı hakkında da konuşan Çalık, ”Abdülkerim Bardakçıyla saha içerisinde epeyce âlâ anlaşıyoruz. Pandemi olmasa dışarıda da hoş vakit geçirebileceğimizi düşünüyorum. Onu fazlaca seviyorum” dedi.

Teknik Yönetici İlhan Palut ile ilgili soruya ise Çalık, ”İlhan hocamızın tüm futbolcularla bağlantısı fazlaca güçlü. Oynamayan oyuncuya ise nasıl yaklaşacağını epeyce düzgün biliyor. Benimle de irtibatı iyi” formunda karşılık verdi. hayatındaki en memnun an ve Konyaspor’u niye tercih ettiği istikametindeki sorulara ise Çalık, şunları söylemiş oldu: ”Hayatta en memnun olduğum an ise Ulusal Kadroya birinci seçildiğim an diyebilirim. Konyaspor’a gelmedilk evvel öbür kadrolardan da teklif aldım. Bir ağabeyimle konuştuğumda ise bana burayı önerdi. Büyük bir topluluk olduğunu söylemiş oldu. Konyaspor’u dışarıdan gözlemlediğim vakit ise Galatasaray’da da oynarken karşı karşıya geldim. Konyaspor’la oynadığımız her deplasman sıkıntı bir deplasmandı. Taraftarı, stadı ve futbol kenti olması burayı tercih etmemde değerli rol oynadı. Aile ortamının olması yeterli ki dedirtiyor beşere. Düzgün ki burayı seçmişim.”

Çalık’ın 1922 yılında kurulması niçiniyle bu yıl 100’üncü yılını kutlayacak olan yeşil-beyazlı kulüp için, ”Konyaspor’un 100’üncü yıl dönemi bizim için değerli bir dönem. Umarım kulüp ismine taraftar ismine her şey hoş olur. Ancak evvel bu seneyi kazasız belasız bir bitirelim. Başarılarla son maçlarla kazanalım inşallah” demesi dikkatleri çekti.