Kocaelisporlu Semih Karadeniz’in maksadı Harika Lig

Sarr

Active member
TFF 1’inci Lig’in yeni grubu Kocaelispor’da forma giyen Semih Karadeniz, kadrosunun Erzurum’daki kampında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

“BU SENE DE ŞAMPİYON OLUP, 3’LEMEK İSTİYORUM”

Kocaelispor’dan teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettiğini anlatan Karadeniz, “Hatta direkt uçak biletimi aldım. Üst üste iki şampiyonluk yaşadık 2’nci Lig ve 3’üncü Lig’de. Bunun gurunu yaşıyorum. Bunun gururunu yaşayan futbolcu ağabeylerim ve kardeşlerim de var fakat bunu özel kılan Kocaelispor’da olması. Artık kadromuzu 1’inci Lig’e taşıdık. Yeni gelen arkadaşlarımız var; hem deneyimli ağabeylerimiz olsun hem yabancı arkadaşlarımız olsun. Çok hoş bir ortam var şu an. Antrenmanın kalitesinden çok aşikâr oluyor aslına bakarsanız. 2 yıldır bu kulübün içerisindeyim, yalnızca futbolcu bazında değil genel olarak kulüpte fevkalade bir düzgünleşme var. Çok yeterli yoldayız ve epey güzel gidiyoruz. İnşallah bu sene de şampiyon olup, 3’lemek istiyorum” dedi.

“SAKARYASPOR FİNALİ ÇOK ÖZEL VE İNANILMAZ HİSLERE SAHİP BİR MAÇTI”

Sakaryaspor ile oynadıkları Play-Off finalinde yaşadıkları hisleri lisana getiren tecrübeli savunmacı, “Stresi inanılmaz büyük bir maçtı. Uyuyamadık bile diyebilirim. İster istemez bir baskı oldu natürel. Fakat alana çıktığımızda o baskıyı attık üzerimizden ve birinci yarıdan maçı bitirmeyi bildik. Çok özel ve inanılmaz hislere sahip bir maçtı. Bunu ömür uzunluğu hatırlayacağız. Taraftarımız, yöneticilerimiz, liderimiz ve hocamız bize sonuna kadar şampiyonluğu aşıladılar. Her konuşmamız şampiyonluk odaklıydı. Bütünleştik ve başarılı olduk. Çok memnunum. elbette Sakarya’yı yendiğimiz için şampiyonluğumuz daha da bir manalı oldu” diye konuştu.

“KOCAELİSPOR’UN LAYIK OLDUĞU YER HARİKA LİG’DİR”

Semih Karadeniz, Kocaelispor’un layık olduğu yerin Harika Lig olduğunu vurguladı ve şu biçimde devam etti: “1’inci Lig’deki karşılaşmalara baktığımızda tahminen de Muhteşem Lig’den daha epey seyir zevki yüksek maçlar oynanıyor. Kocaelispor var ise olağan olarak şampiyonluk ile muvaffakiyete oynar ve layık olduğu Muhteşem Lig’e çıkmak için uğraşır, uğraşıyoruz da. İnşallah hoş bir dönem olur ve arkadaşlarımla bunu başarırız.”

“FORMA İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIM”

Performansı ve forma bahtı için de değerlendirmede bulunan Karadeniz, “Oynamam hocamızın takdiridir. Tahminen de taraftarlarımızın takdiridir. Şu an her şeyin âlâ gittiğini düşünüyorum. 2 yıl üst üste şampiyon olduysak demek ki bir şeyleri başarabilmişimdir diye düşünüyorum. Forma gelir masraf; onun için savaşır ve gayret ederim. İnşallah formamı alır ve oynama bahtı bularak ekibime takviye olurum” biçiminde konuştu.
Öte yandan ulusal grup ve Avrupa gayeleri hakkında da konuşan Semih Karadeniz, “Şu an o maksatları biraz daha uzak görüyorum. Ancak alışılmış ki niye olmasın. Her Türk futbolcunun maksadıdır. Lakin şu an en kısa gayem Kocaelispor’da başarılı olmak” dedi.

“TARAFTARIMIZ PERFORMANSIMI YÜZDE 100 DEĞİL YÜZDE 200 ARTIRIYOR”

“Taraftarımızın önünde oynadım. İnanılmaz bir his. Nitekim insanın performansını yüzde 100 değil yüzde 200 artırıyorlar” diyen yeşil-siyahlı oyuncu, “Taraftarımızın dayanağını gerinizde hissediyorsunuz. Onları epeyce özledik. Pandemi nitekim futbolcuları da yıprattı. Kocaelispor denince taraftarı, topluluğu geliyor akla. İnşallah onların da takviyesiyle bu sene de başarılı olup, istediğimiz yere ulaşırız” sözleriyle kelamlarını noktaladı.