Kızını öldüren annenin sözü ortaya çıktı

Vitra

New member
Kızını öldüren annenin sözü ortaya çıktı Geçen pazartesi günü Serinevler Mahallesi’nde meydana gelen hadisede, boş bir yerde hareketsiz yatan bir çocuğu gorenler, durumu 112 Acil Davet Merkezine bildirdi. İhbarla gelen sıhhat gruplarının denetiminde küçük kızın boğularak öldürüldüğü saptandı. Yapılan araştırmada hayatını yitiren kız çocuğunun Suriye asıllı Aya Necmi olduğu belirlendi. Küçük kızın cansız vücudu otopsinin akabinde toprağa verildi.

Olayın hemilk öncesinde Nuhha Cemmel‘in kızı Aya Necmi’yi boğmak üzere boş bir yere elinden tutarak götürme anları ise bölgedeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Olayın akabinde gözaltına alınan ve emniyetteki sorgulamasının akabinde adliyeye sevk edilen anne Cemmel, savcılıktaki sorgulamasında olayı detayıyla anlattı.

‘5 yıl evvel Suriye’den gelip Elazığ’a yerleştik’

Ülkelerindeki iç savaştan 5 yıl evvel kaçarak Türkiye’ye gelip Elazığ’a yerleştiklerini anlatan anne Nuhha Cemmel, savcılık tabirinde yıllardır ruhsal tedavi gördüğünü söylemiş oldu. Kısa müddet evvel ağabeyini ziyaret için Gaziantep’e geldiğini anlatan Cemmel, “5 yıl evvel eşim ve kızımla birlikte İdlib’den kaçarak Türkiye’ye geldik ve Elazığ’a yerleştik. Yaklaşık 5 yıldır ruhsal rahatsızlık yaşıyorum. Suriye’de ve Türkiye’de tekraren doktora gittim. Verilen ilaçlar beni tedavi etmedi. 4-5 ay evvel de tedavi için Suriye asıllı bir doktora gittim. İsmini hatırlamadığım bu tabip bana tedavi için ilaç verdi. İlaçların beni daha makus ettiğini hissetmeye başladım. Olay günü ağabeyimin konutundan kızımla bir arada kimseye söylemeden çıktım. daha sonra yürüyerek olayın yaşandığı boş yere gittik” dedi.

‘Cinayeti söylemiş oldum inanmadılar’

Kızını boş yerde boğarak öldürdüğünü itiraf eden anne Cemmel, tabirinde cinayetin akabinde bir meskenin penceresindeki bayana olayı anlattığını ve polise haber vermesini istediğini belirterek, şunları söylemiş oldu:

Savcılık sorgusunun akabinde tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Cemmel, ‘alt soya karşı taammüden öldürme’ hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.