“Kırktan elliye” motorcular A8’de aileyi silahla tehdit ediyor

Smug

Active member
Aslında zararsız olan bir aile ziyareti, dört kişilik bir aile için şokla sonuçlandı. Bild gazetesinin haberine göre, akrabalarına giderken A8 otoyolunda bir grup rockçı aileyi taciz etti ve zorladı.

Anne gazeteye “Yaklaşık kırk ila elli kişi vardı” diyor. Sallananlar maskeliydi. Güneş gözlükleri ve eşarplarla yüzlerini tanınmaz hale getirirlerdi.

Wellesweiler’dan Saksonya-Anhalt’a dönerken, Neunkirchen otoyolu kavşağında bir grup bisikletçi aniden yanlarında belirdi.

Çift (33, 36) daha sonra şerit değiştirmek istedi ve dönüş sinyalini verdi. Anne, “Motosikletçilerden biri bize geçmemiz için bir el işareti bile verdi” diye açıklıyor. Ancak manevranın bazı sütunlara uymadığı söyleniyor. Sonuç olarak motorcuların intikam kampanyalarına başladıkları söyleniyor. “Birden etrafımızı sardılar ve kornaya bastılar. Sonra bizi taciz ettiler ve yavaşlattılar.”

“Kocama kapıları hemen kilitlemesi için bağırdım”

Rockçılar, aileyi otoban rampasında kenara çekmeye bile zorladı. Anneye göre, bundan sonra olanlar bir korku hikayesi gibi geliyor. “Bazı sürücüler attan indi, konuştu ve yanımıza geldi. Hemen kapıları kilitlemesi için kocama bağırdım. Ardından arkadaki çocuklar da dahil olmak üzere camlara vurmaya başladılar. Çok korktuk” diyor anne.

Adamlardan birinin, etkilenenlerin önünde ateşli silahını gösterdiği söyleniyor. 33 yaşındaki kocasını korumak için önüne eğildi. Sadece bir şekilde yolculuğun devamını sağlaması gereken bir koruma refleksi: “Kocamın önünde eğildim çünkü: Kafasına vururlarsa buradan asla kurtulamayız diye düşündüm.”

polis soruşturma yaptı

Aile sonunda yavaş yavaş rockçıların etrafından dolaşmaya karar verdi. Adamlar onları takip eder ve uzaklaştırırdı ama sonra bir çıkışta sapardı.

Bir sonraki dinlenme noktasında aile hemen polise haber verdi. Memurlar şimdi araç kamerası fotoğraflarının yardımıyla failleri arıyor.