Kim Min-Jae: Derbide 3 puan almak için elimden geleni yapacağım’

Sarr

Active member
Fenerbahçe’nin Güney Koreli futbolcusu Min-Jae Kim, Spor Toto Üstün Lig’in 17. haftasında Beşiktaş ile oynayacakları derbi maçı öncesinde kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe formasıyla Türkiye’de muvaffakiyetler kazanmak istediğini belirten Kim, bu biçimde büyük bir ailenin kesimi olmaktan dolayı da fazlaca keyifli olduğunu söylemiş oldu. Taraftarların ve Fenerbahçe’nin kendisine olan inancını boşa çıkarmamak için konsantre bir biçimde çalışmalarına devam ettiğini aktaran Min-Jae Kim, Beşiktaş derbisinde taraftara galibiyet armağan ederek ekibimizin tepe yarışını sürdüreceğini lisana getirdi. Taraftarın en büyük gücü olduğunu kelamlarına ekleyen Güney Koreli stoper, “Bizden dayanaklarını asla esirgemesinler. Onlar inanıyorsa, bize düşen onların bu inancına layık bir uğraş ortaya koymak” dedi.

“Derbide 3 puanı almak için elimden geleni yapacağım”
Siyah-beyazlılar karşısında galibiyet almak istediklerini söyleyen Kim, “Derbi maçların ne manaya geldiğinin, ne kadar kıymetli olduğunun bilincindeyim. Fenerbahçe’ye transfer sürecimde hem kulüp tıpkı vakitte menajerim bu hususta beni bilgilendirmişti. Ayrıyeten hem Galatasaray maçından evvel hem artık bu maçın kıymetini tüm kulüp olarak biliyoruz. Kendi mabedimizde, konutumuzda oynayacağız. Taraftarlarımızın tutkusunu epey âlâ biliyorum. Ortamı şimdiden hayal edebiliyorum. Bu dönem birinci sefer taraftarımızın önünde bu biçimde büyük bir maç oynayacağız. Ben de fazlaca heyecan duyuyorum. Üç puanı almak için grubuma elimden gelen katkıyı sunacağım. Taraftarımıza galibiyeti armağan ederek yolumuza devam etmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

“Fenerbahçe formasıyla Türkiye’de muvaffakiyetler kazanmak istiyorum”
Sarı-lacivertli taraftarın takviyesi ile ilgili yöneltilen soruya Güney Koreli futbolcu, şu karşılığı verdi:
“Taraftarımızın bize olan şartsız sevgisi, coşkulu dayanağı bizim en büyük gücümüz. Biz de futbolcular olarak buna en güzel biçimde karşılık vermeliyiz. Son maçta yaptığım yanılgılardan dolayı fazlaca üzgünüm. Çok daha güzel performans ortaya koymak için konsantre bir biçimde çalışmaya ve ekibe faydalı olmaya devam edeceğim. Ne taraftarımızın ne de Fenerbahçe’nin bana olan inancını boşa çıkarabilirim. Onları hayli seviyorum. Biz kadro olarak hepimiz taraftarımızın takviyesi ile keyifli oluyoruz. Fenerbahçe formasıyla Türkiye’de muvaffakiyetler kazanmak istiyorum. Fenerbahçe üzere büyük bir ailenin kesimi olmak beni fazlaca memnun ediyor.”

“Umarım pazar akşamı taraftarlar stadı memnun terk eder”
Beşiktaş derbisinin hazırlıklarıyla alakalı soruyu da Min-Jae Kim, “Biz Fenerbahçe olarak her vakit kazanmak için alana çıkarız. Kendi ortamızda daima maçı konuşuyoruz. Bu maçı bir fırsat olarak görüyoruz, alacağımız galibiyetle birlikte devre ortasına kadar kalan tüm maçlarımızı kazanmak için ivmeleneceğimize inanıyoruz. Bu maçta kadronun maç konsantrasyonu ve odağı doruk noktasında olacak. Hepimiz hazırız ve maç saatini bekliyoruz. Umuyorum ki pazar akşamı taraftarlarımız stadımızdan keyifli bir biçimde ayrılacak” diye yanıtlandırdı.

“Önümüzde uzun bir yol var”
Fenerbahçe’nin şampiyonluk talihini kıymetlendiren Güney Koreli stoper, “Sezonun daha yarısına bile gelmedik, önümüzde daha uzun bir yol var. Bizim yapmamız gereken odağımızı hiç bir biçimde kaybetmemek ve maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapmak. Biz amacına odaklanmış, dışarıda ne konuşulursa konuşulsun kazandığımızda keyifli olan kaybettiğimizde hayli üzülen, sorumluluğunu bilen bir ekibiz. Demin de vurguladığım üzere taraftarımız bizim en büyük gücümüz, bizden takviyelerini asla esirgemesinler. Onlar inanıyorsa, bize düşen onların bu inancına layık bir gayret ortaya koymak” açıklamasında bulundu.

“İyi ki Fenerbahçe’deyim”
Kaybettikleri son maça karşın taraftarın verdiği takviyeye de değinen Kim, “Deplasman, iç saha fark etmeksizin taraftarlarımız sözün tam manasıyla inanılmaz. Gittiğimiz her kentte onları görmek bize fazlaca hoş şeyler hissettiriyor. Onların bana olan dayanağına her vakit müteşekkirim. Bu takviyeye karşı kendimi borçlu hissediyorum. Dönem uzunluğu ortaya koyacağım performans ve grubuma galibiyetlerimizde sunacağım performansla bu borcu ödeyeceğim. Onlara minnettarım, hepsini fazlaca seviyorum. Yeterli ki Fenerbahçe’deyim ve bu kulübü, grubumuzu fazlaca seviyorum” dedi.