Kılıçdaroğlu bu defa anne ve babalara seslendi

Vitra

New member
Kılıçdaroğlu bu defa anne ve babalara seslendi Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir görüntü bildiri paylaştı. “Sevgili anne babalar; bugün sizlerle konuşalım istedim” diyerek kelamlarına başladı ve “Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel alakaların elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren genç evlatlarımız…” sözünü kullandı.

Kılıçdaroğlu, görüntüde şu biçimde dedi:

“Ülkemiz hasta ve bu hastalık Covid değil, Covid geçer, Covid’in aşısı var. Lakin bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu hoş ülkenin, onu ayakta yutan faziletleri var. Bu kangren onları yok etmek üzere… Yeterli bir anne, uygun bir baba, âlâ bir eş, düzgün hısım, akraba olmanın faziletleri bunlar. Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel bağlantıların elinde can çekişiyor. Beni en hayli endişelendiren genç evlatlarımız… Evvel geçlerimizi işsiz bıraktılar artık de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar. Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir, evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında kuvvetli ve dinç durmalıyız. Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye’nin yazgısını onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, babalar, ülkenin âlâ insanları… Ülkenin geleceğini siz tayin edecek, siz belirleyecekseniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim, öteki dermanım kalmadı. Bana katılın! Her yerde bağıracağız; seçim çabucak, çabucak seçim.”