Karneler ne vakit verilecek? Takdir ve teşekkür hesaplama

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
2015-2016 eğitim öğretim yılı birinci periyodu 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 25 Ocak-5 Şubat 2016’da yapılacak. İlköğretim ve lise öğrencilerinde takdir teşekkür telaşının başlamasıyla öğrenciler ve veliler e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne akın edecek. Karne notunu öğrenmek isteyenler ne yapmalı? Teşekkür ya da takdir puanı nedir?

İlköğretim 4,5,6,7 ve 8. sınıf ile tüm lise (9.,10.,11.,12. sınıf) öğrencileri birinci yarıyıl son imtihanları ile birlikte takdir-teşekkür notu hesaplama robotuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlköğretim ve lise öğrencilerinde takdir teşekkür telaşının başlamasıyla öğrenciler ve veliler e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne akın etti. E Okul VBS yardımıyla öğrenciler son imtihan sonuçları, kelamlı notları ve karne notlarını hesaplayarak takdir ve teşekkür puanlarını öğrenebilirler…

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri aşağıdaki robotu kullanarak takdir ya da teşekkür hesaplamasını çabucak yapabilirler. 6. 7. 8. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama, lise takdir teşekkür hesaplama ders notlarınızı girerken, yanlış girmemeye itina şovunuz. Türkçe dersinizin notu 55’ten düşük olursa ya da rastgele bir dersiniz 45’in altında olursa hesaplama yapılmaz, zira doküman alamazsınız.

İlk evvel her dersin ortalaması alınarak o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpılır. sonrasındasında çarpım sonuçları toplanarak genel toplam alınır. En son olarak bu genel toplam derslerin haftalık ders saati toplamına bölünür. Sonuç devir sonu not ortalamasıdır.

TEŞEKKÜR – TAKDİR HESAPLAMA

– Ne kadar dersiniz var ise hepsinin puan ortalamasını ve haftalık ders saat sayısını kesinlikle yazınız.

– Yeni sisteme nazaran puan olarak ortalamalarınızı yazınız. (65 yahut 78.42 gibi)
– Sayıların ondalıklı kısmını ayırmak için nokta kullanınız.

– Not girişi yapmadığınız boş kısımlar hesaplamaya dahil edilmez.

– Rehberlik dersini hesaplamaya dahil etmeyiniz.

– Evrak alabilmeniz için hiç zayıf dersiniz olmaması gerekir. (50.00 puandan aşağı bir puan olmamalıdır)

Yeni yönetmeliğe göre derslerin hiçbirisi 50.00 puandan aşağı olmamak koşulu ile tüm derslerin puan ortalaması 70.00 – 84.99 olanlara TEŞEKKÜR, 85.00 puan ve üzeri olanlara TAKDİR verilir.

e-Okul devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları tarafınca kullanılmakta. E-okul modülünün dışında, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-Okul VBS) bulunmaktadır. Pekala, takdir ya da teşekkür alıp almayacağınızı merak ediyor musunuz?

NASIL YAPILIR?

Öğrenci notları e-Okul üzerinden denetim edilir. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi; e-okul modülünün dışında, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, imtihan tarihleri, okul tarafınca yapılan duyurular, merkezî imtihanların giriş dokümanları yahut tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten daha sonra birkaç güvenlik sorusuna yanıt verilerek takip edilebilmektedir.

Verilen takdir ve teşekkür hesaplama dokümanı sayfası açılır.

Notlar ders kısımlarına girilir

Her ders saati ve notları dikkatle yazılmalıdır.

Hesapla tuşuna basıldıktan daha sonra altta evrak kararı ve ortalaması çıkar.