Karaveli: Pjanic kadar süratli düşünen bir oyuncuya az rastladım

Sarr

Active member
FIFA tarafınca ulusal maçlar niçiniyle verilen ortayı Antalya’da kamp yaparak kıymetlendiren Beşiktaş’ta teknik yönetici Başkan Karaveli ile Sportif Yönetici Ceyhun Çıkarı, otelde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Antalya’da kadroyla birlikte âlâ çalışmalar yaptıklarını lisana getiren Lider Karaveli, “İstanbul’da yaşanan olumsuz hava, saha çalışmalarımıza pürüz olacak duruma gelmişti. Alandaki idmanlara epeyce muhtaçlığımız vardı. Bugün ekiple birlikte 52’nci gün. Her günüm fazlaca değerli olduğu için sayarak gidiyorum. Çok da hoşuma gidiyor. Çalışmak için fazlaca fırsat bulamıyorduk. Üst üste maçlar oynanıyordu. Oyuncularımızı dinlendirmemiz gerekiyordu. Maç öncesi ve daha sonrası idmanlar fazlaca fazla ağır olamıyordu. bu biçimde bir sureci birinci kez yakaladık. Bilhassa saha idmanlarına hem fizikî açıdan tıpkı vakitte oynadığımız oyunla ilgili değişiklikler ve çalışmalar açısından hayli gereksinimimiz vardı. Burada da o şartları yakaladık. Umarım İstanbul’a döndüğümüzde maç döneminde karşılığını almaya başlarız” dedi.

‘BATSHUAYİ GERİ KALAN MAÇLARDA GOL SAYISINI ARTIRACAK’
Grubun forvet oyuncusu Michy Batshuayi hakkında gelen soru üzerine Karaveli, şöyleki konuştu: “Biz oyun beklentimizin büyük karşılığını alıyoruz. Yalnızca oynadığı durumdan dolayı gol beklentisiyle ilgili tam manasıyla geri dönüş olmuyor. Çok fazla gol konumuna giriyor. Aslında bir forvetin bir maçta ortalama girdiği gol durumundan daha fazla gol konumuna giriyor. Bu da bizim ismimize sevindirici. Bir santrafor gol durumuna giremezse gol atamaz. Bizim oyunumuz da demek ki gerçek bir oyun ve onu ziyadesiyle duruma sokuyoruz. Burada en son noktada artık vuruş kısmı kalıyor. Michy Batshuayi ile idmanlardan daha sonra gol vuruşu çalışmaları yapıyoruz. Ben inanıyorum ki Batshuayi, geri kalan maçlarda gol sayısını artıracaktır.”

‘SAHADA PJANİC KADAR SÜRATLİ DÜŞÜNEN BİR OYUNCUYA AZ RASTLADIM’

Grubun yıldız orta saha oyuncusu Pjanic ile ilgili gelen soruya Lider Karaveli, “Çok özel bir futbolcu, hayli da kıymetli bir karakter. Onunla olmak, onunla idmanda, onunla maçta olmak, onun Beşiktaş’ta olmasını görmek, seyretmek hayli keyif verici. Yalnız Pjanic ile ilgili vakit zaman oyunu yavaşlattığına dair durumlar oluyor. Bunları duyuyoruz. Alanda Pjanic kadar süratli düşünen bir oyuncuya ben az rastladım. Onun oyunu yavaşlattığını söylemek bana epeyce tuhaf geliyor. Pjanic sahanın neredeyse her konum alışıyla her topu aldığında sahanın neredeyse tamamını nazaranbilen, en yanlışsız opsiyonu bulabilen, kimi vakit biz onun suratına yetişemiyoruz. Pjanic’in oyunu yavaşlattığını hiç düşünmüyorum. Geriden oyunu başlatırken Pjanic’iniz var ise kullanırsınız. Zira her durumda topu alabilecek, ekibi rahatlatabilecek ve hakikat opsiyonu bulacak bir oyuncu” diye konuştu. Karaveli, oyuncularının Pjanic ile oynarken keyif aldığını söylemiş oldu.

‘ANTRENÖRLÜĞÜ AŞKLA YAPAN BİR İNSANIM’
Kendisiyle ilgili tek bir planı olduğunu söyleyen Karaveli, “Ben futbol antrenörlüğünü aşkla yapan bir beşerim. Çok severek yapan bir beşerim. Futbol antrenörlüğü yapmaya devam edeceğim. Nerede olacağına dair bir fikrim yok. Zira günler o kadar değişken ki, yani bizim ülkemizde de dünyada da bu biçimde. Çok değişken. Ben futbolun bir kesimi olarak alandaki antrenör modülü olarak hayatıma devam etmek istiyorum. Bugün Beşiktaş’ta tahminen yarın da Beşiktaş’ta öbür günlerde diğer yerlerde, dünyanın her yerinde mesleğimi yapmak istiyorum. İşimi aşkla yapıyorum” dedi.

‘BEŞİKTAŞ DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜ OLSUN’
Elinde sihirli bir değnek olması halinde ne yapacağı sorusuna Karaveli, “Beşiktaş dünyanın en büyük kulübü olsun diye bir dokunuş yapabileceksem o değnekle Beşiktaş ismine kullanırım” sözlerini kullandı.

‘HİÇ KORKMADIM HİÇ DE ÇEKİNMEDİM’
Her gün uyandığında Beşiktaş için ne yapacağını düşünerek güne başladığını söyleyen Başkan Karaveli, “Bana bu sorumluluk verildiğinde benim için değerliydi. Türkiye’de hayli fazla gerçekleşmeyen bir durumdu. Beşiktaş üzere büyük bir topluluk U19 teknik yöneticisine güvenerek o vazifesi verdi. 3 günlüktü, lakin 52 gün oldu. Bir gün de olsa, 3 gün de olsa bunun gururunu yaşadım. Hiç korkmadım hiç de çekinmedim” biçiminde konuştu.