Karagümrüklü Balkovec, yeni dönemde da kadrosuyla Avrupa liglerini hedefliyor

Sarr

Active member
Slovenyalı defans oyuncusu Jure Balkovec, kırmızı-siyahlı grubun Bolu’da kamp yaptığı otelde AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeterli bir kamp süreci geçirdiklerini anlattı.

Geçen yılki grubu büyük ölçüde koruduklarını aktaran Balkovec, “Yeni gelen arkadaşlarımızla da ahengimiz güzel, her şey yolunda.” dedi.

Balkovec, geçen yıl yeterli dönem geçirdiklerine işaret ederek, “Avrupa kupalarına katılmaya neredeyse epeyce yaklaştık. Bu dönem üstüne koyarak ilerlemeyi düşünüyoruz. Ortamıza yeni katılan oyuncuların da kaliteli oyuncular olması sebebiyle bu dönem kendimizi daha uygun yerlere atmaya çalışacağız. Rakiplerimiz yeterli transferler yaptı lakin biz de birebir biçimde takımımızı güçlendiriyoruz. Tam olarak bir maksat veremem fakat geçen sene Avrupa kupalarına çok yakındık. Bu sene de geçen yılın üzerine koyarak Avrupa maksadımızı sürdürmek istiyoruz.” halinde konuştu.

“Taraftarımızın önünde oynamak için sabırsızlanıyorum”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) maçların statların yüzde 50 kapasiteyle oynanması sonucuna da değinen Balkovec, geçen dönem boş tribünlere karşı onadıkları için oyundan zevk alamadıklarını söylemiş oldu.

“Boş tribünlere karşı oynamakla taraftar önünde oynamak içinde epeyce büyük fark var.” diyen Balkovec, “Buraya gelmedilk evvel Türkiye’deki taraftarların ne kadar ateşli ve tutkulu olduğunu duymuştum. Taraftarlarımızın da birebir biçimde ateşli olduğunu biliyorum. Umarım bu sene her şey daha güzele masraf, yüzde 50’den çok kapasiteyle de oynayabiliriz. Taraftarımızın önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.” formunda konuştu.

Balkovec, geçen dönem yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri niçiniyle taraftar karşısında oynama talihi bulamadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Geçen sene hiç Karagümrük taraftarının önünde maç yapmadım fakat geçen sene kupa maçını örnek alacak olursak, tribünler boş bulunmasına karşın binalardan dahi bizi destekleyen taraftarların olduğunu gördüm. Karagümrük taraftarının ne kadar tutkulu olduğunu biliyorum. Onların dayanağıyla biroldukça maçı lehimize çevirebileceğimize inancım tam.”

Slovenya ulusal ekibindeki gayelerini de anlatan Jure Balkovec, “İyi bir grubumuz var, ahenk ortasındayız. Eylülde dünya kupası eleme maçlarına devam edeceğiz. kuvvetli grubuz, önümüzdeki maçlardan daha sonra maksadımızın tam olarak ne olduğunu söyleyebilirim. Mili kadroyla dünya kupalarına katılmayı amaçlıyorum.” tabirlerini kullandı.