Kahramanmaraş petrol boru çizgisinde patlama

Vitra

New member
Kahramanmaraş petrol boru çizgisinde patlama Boru çizgisindeki patlama Gaziantep-Kahramanmaraş içindeki ulaşımı durdurdu. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki petrol boru çizgisinde meydana gelen patlama niçiniyle Kahramanmaraş-Gaziantep Karayolu trafiğe kapatıldı.

Ağır kar yağışının tesirli olduğu Pazarcık ilçesine bağlı Narlı Mahallesindeki bir elektrik direği, çabucak hemen bilinmeyen bir niçinle devrildi. Direk, bölgede bulunan bir petrol boru çizgisine isabet etmesi kararı patlama meydana geldi.

Patlamanın akabinde çıkan yangın, Kahramanmaraş-Gaziantep Karayolu’na da sıçradı. Yangın niçiniyle bölgeye fazlaca sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangın niçiniyle karayolu da çift istikametli olarak ulaşıma kapatıldı.

Hem havanın yağışlı olması, tıpkı vakitte müdahaleler kararı yangının kıymetli ölçüde denetim altına alındığı öğrenildi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör ise yangına itfaiye takımlarının müdahalesi ve bölgede tesirli olan kar yağışı ile birlikte yangının büyük ölçüde denetim altına alındığını söylemiş oldu.

Lider Güngör, “Tahmin ediyoruz ki, büyük ölçüde denetim altına alınan yangının kısa müddette söndürüleceğini söylüyor ekiplerimiz” dedi.

Alevlerin yerleşim yerine sıçramasından kaygı ediliyor

Bölgeye epeyce sayıda itfaiye sevk edildiğini belirten Yılmazcan, şöyleki konuştu:

“Olay yeri, ilçemize 17-18 kilometre arada. Tüm gruplarımız bölgede. Duruma hakimiz ancak aldığımız birinci bilgilere nazaran yangının sabaha kadar devam etmesi bekleniyor. Narlı yerleşim yerine de yakın bir yer. En büyük kaygımız yerleşim yerlerine sıçraması. Tüm gruplar bölgede çalışıyor. Gaziantep’ten de destek geliyor. Hava koşulları çalışma kurallarını zorlaşıyor. Tüm takımımıza teşekkür ediyorum.”

CHP’li Öztunç’tan açıklama

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, olayla ilgili olarak toplumsal medya hesabından, “Kahramanmaraş-Gaziantep yolundaki petrol boru sınırında patlama meydana geldi. Karayolu ise trafiğe kapalı. Yangının biran evvelden söndürülmesini ve can kaybı olmamasını diliyorum” halinde paylaşımda bulundu.