Jose Sosa’dan ayrılık kelamları: Fenerbahçe karmaşık

Sarr

Active member
Fenerbahçe ile olan mukavelesi haziran ayında sona erecek olan 36 yaşındaki Arjantinli Jose Sosa, ülke basınına konuştu. Tecrübeli oyuncu, yetiştiği kulübü Estudiantes’e de yeşil ışık yaktı.

İşte Sosa’nın kelamları…
– “Her gün eski grup arkadaşım Emmanuel Mas ile konuşuyoruz. Ortak arkadaşımız Marcos Angeleri var. Benimle Estudiantes’e transfer olmam için temasa geçti fakat ona Fenerbahçe ile haziran ayına kadar kontratım olduğunu ve kulübün şu anda karmaşık bir durum yaşadığını söylemiş oldum.”

– “Emmanuel Mas, bana her gün Estudiantes’e dönmem için baskı yapıyor. Marcos Angeleri ile konuştuğunu ve ikna ettiğini söylemiş oldu. Mas bana birlikte Estudiantes’te oynamanın ne kadar hoş olacağından bahsediyor.”

“ESTUDIANTES İLE TEMASTAYIM”
– “Transfer için ne olacağını görmemiz gerek. Her vakit bu biçimde düşünmüşümdür. Emmanuel Mas, her gün idmana giderken beni arıyor. Gelecekte neler olacağını asla bilemezsiniz. Fakat, her vakit Estudiantes kulübüyle temas halindeyim.”

– “Bir futbolcu, muvaffakiyetin da ötesinde, mesleğindeki eşsiz öyküleri bitmiş oldurmek zorundadır. Estudiantes’in eski stadyumunu hatırlıyorum, taraftarlar sansasyoneldi ve o günleri asla unutamıyorum. Bugün ise yeni ve epey etkileyici bir stadyum var. Birinci gördüğümde fazlaca heyecanlanmıştım.”

“2020’DE KARARIM FENERBAHÇE OLDU”
– “Transferde her şey o an yaşadıklarımıza ve ailemize bağlı. 2020’de Arjantin’de her şey meçhuldü. Pandemi niçiniyle futbol oynanıp oynanmayacağı meçhuldü. O gün bir karar aldım ve Fenerbahçe’ye transfer oldum.”

– “Jose niye daha evvel geri dönmedin?’ diyen beşerler olduğunu biliyorum lakin İstanbul’da iki kızım var ve kendimdilk evvel ailemi düşünmek zorundayım. Haziran ayında Fenerbahçe ile kontratım bitecek. daha sonra neler olacağını goreceğiz.”

“ESTUDIANTES’TE BIRAKMAK İSTERİM”
– “Benim en büyük kaygım, şehrimdeki insanların benim ve Juan Sebastian Veron’un öykülerinin birbirinden farklı olduğunu anlamamaları. Juan Sebastian ile şahane bir dostluğum var. Benim için fazlaca büyük bir idol ve mesleğimde bana fazlaca yardımcı oldu.”

– “Estudiantesliler, grup için en uygununu yapacağımı bildiklerinden geri dönmemi istiyor. Mesleğimi Estudiantes’te bitirmeyi fazlaca isterdim. Bu eşsiz bir son olurdu.”