İstek Çalımbay: Son vakit içinderın en başarılı Anadolu ekibiyiz

Sarr

Active member
Demir Küme Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Son 10 yılda 2 sene üst üste Avrupa’ya giden bir Anadolu ekibi hatırlamıyorum. Biz bunu başardık. Bana bakılırsa son vakit içinderın en başarılı Anadolu kadrosuyuz. Hoş şeyleri yapanlar bu arkadaşlarımızdı. bir daha bunu devam ettirmek için bütün çabası gösteriyoruz” dedi.

Çalımbay, hafta sonu oynayacakları Aytemiz Alanyaspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

birinci vakit içinderda ligde geçen hafta sahalarında Atakaş Hatayspor’u 4-0 yendikleri maçı kıymetlendiren Çalımbay, maça yeterli başlayıp uygun bitirdiklerini söylemiş oldu.

O maçta galibiyete hayli gereksinim duyduklarını söyleyen Çalımbay, “Çok istekli ve hayli istekliydik. bir evvelki maçlarımızda da fazlaca söylenecek şey var. Başakşehir maçında hakemin o golü vermemesi bana nazaran epey yanlıştı. Hakem arkadaşı hiç anlayamadım. O maçlar, o puanlar bizim için hayli değerliydi. Son dakikalarda yediğimiz gollerle puanlar kaybettik. Çok fazla birlikteliğimiz var. O maçlardan birkaç adedini hakem yanlışlarından dolayı verdik. Grubumuzda herkes kapasitesinin üzerine çıktığı vakit hoş şeyler yapabiliyoruz. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Aytemiz Alanyaspor ile oynayacağımız maç güç bir gayret olacak. Âlâ bir kadro. Çok dikkatli olacağız. Oradan puan ya da puanlar almak için ne gerekiyorsa yapacağız. Çok hoş bir hava yakaladık. esasen epey hoş bir arkadaşlığımız var, bunu sonuna kadar devam ettirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“TARAFTARIMIZ MUHTEŞEMDİ”

Takviye veren taraftarlara teşekkür eden Çalımbay, “Az ve öz taraftar geldi. Maçta takviyeleri mükemmeldi. Onların dayanağı ile de hayli hoş şeyler yapıldı. Atakaş Hatayspor da Vavacars Karagümrük de ligin yeterli ekiplerinden. İkisini de net biçimde yendik. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Manevi dayanağa de hayli muhtaçlığımız var, bilhassa kendi alanımızda oynayacağımız müsabakalarda. Kalan tüm maçlarımızı yeterli biçimde bitirmemiz gerekiyor. Herkes bunun şuurunda. Biz en güzelini yapmak için uğraşacağız. Tek korktuğumuz şey sakatlıklar, onun haricinde ben grubuma güveniyorum. En güzelini yapacağız mutlaka” diye konuştu.

Atakaş Hatayspor maçında cezası niçiniyle çabayı tribünden izlediğini ve bu durumun bir teknik adam için güç olduğunu kaydeden Çalımbay, “Antrenmanda çalışmamız ve birbirimize kenetlenmemiz dört dörtlüktü. Grubumuz da dört dörtlük oynadı. Bundan daha sonra değerli olan devamını getirmek” dedi.

‘YATABARE VE MAX OYUNUN MUKADDERATINI DEĞİŞTİRECEK OYUNCULAR’

Atakaş Hatayspor maçında 3 gol atan Mustapha Yatabare ile 3 asist yapan Max Gradel’in performansını da kıymetlendiren Çalımbay, şunları söylemiş oldu:

“İkisi de kaliteli ve oyunun mukadderatını değiştirecek oyuncular, onu da yaptılar. Mustapha Yatabare’nin bu biçimde bir çıkış yapması olağan. Çok istekli ve istekli bir arkadaşımız. Geldiği günden beri fazlaca büyük faydaları oldu bize. Max Gradel’i aslına bakarsan söylememe gerek yok. Ulusal ekibinin kaptanı. Çok yetenekli bir oyuncu. Biz tüm ekip olarak bu dönemi da uygun biçimde bitireceğiz. Son 10 yılda 2 sene üst üste Avrupa’ya giden bir Anadolu kadrosu hatırlamıyorum. Biz bunu başardık. Bana nazaran son vakit içinderın en başarılı Anadolu kadrosuyuz. Hoş şeyleri yapanlar bu arkadaşlarımızdı. bir daha bunu devam ettirmek için bütün çabası gösteriyoruz. Aytemiz Alanyaspor maçı, bizim hayati derecede kıymetli. Bu maçı yeterli bir biçimde bitirdiğimiz vakit Galatasaray maçına daha farklı biçimde çıkacağız.”