İstanbul Tuzla’da şoför fren yerine gaza bastı

Vitra

New member
İstanbul Tuzla’da şoför fren yerine gaza bastı Kaza, Tuzla’da 25 Kasım Perşembe günü saat 07.00 sıralarında meydana geldi. Argümana göre Y. U. arabasıyla cadde üzerinde ilerlediği sırada düşen çantasını almak için öne eğildi. Bu sırada fren yerine gaza basan şoför, arabasıyla bir kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdi. Araç ondan sonrasında park halindeki 2 arabaya ve seyir halindeki 1 arabaya çarparak durabildi. Kazada yan yana bulunan 3 dükkan ve 3 araçta hasar meydana geldi.

Yaya son anda kurtuldu

Talih yapıtı meyyit ya da yaralının bulunmadığı kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda, caddede ilerleyen arabanın çıktığı kaldırımda yürüyen bir bayanı teğet geçtiği, akabinde aracın bir kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdiği, kaldırımdaki hanımın dehşetle kaçtığı ve arabanın kaldırımda ilerledikten daha sonra öteki araçlara çarptığı görülüyor.

Meyyit ya da yaralı yok

Kasap dükkanının sahibi Salih Kayançiçek, “Sabah saatlerinde gelir gelmez şoka uğradık olanları gördükten daha sonra. Bir şoför arkadaşımız direksiyon hakimiyetini kaybediyor. bu biçimde bir bahtsız olay oluyor. Mevt kalım olmadığı için şanslı hissediyoruz kendimizi. Bayan, ‘Çantamı alıyordum o ortada direksiyon hakimiyetimi kaybettim. Frene basacağıma gaza bastım.’ demiş. aslına bakarsanız sürücü buradan geçtiği vakit hiç bir şey hatırlamıyor benim anladığım kadarıyla. En son çarpıp orada duruyor. Bize aktarılan bu. Şuradan geliyor 3 dükkanımız ziyan görüyor. daha sonra 3 araca vurup, ileride en sonunda freni tutuyor, aklına geliyor. Frene basıyor arabayı durdurabiliyor” dedi.