Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır? Instagram şifre yenileme linki (2022)

Kar14

New member
“Instagram hesap şifremi unuttum, nasıl değiştirebilirim?” sorusu size biraz garip gelebilir. Instagram şifre değiştirme yahut şifre yenileme adımları ne kadar güç olabilir ki? diye kendinize sorabilirsiniz lakin şifre değiştirme evresinde kusurla karşılaşan kullanıcıların sayısı bir çok fazla. Bu rehber yazıda telefondan Instagram şifresi nasıl değiştirilir? anlatıyoruz.

Instagram giriş (login) yapamıyorum sorunu nasıl çözülür?

1 hf. evvel eklendi

Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır?

Bazı kullanıcılar, Instagram şifre yenilemenin sırf mail adresiyle yapılabildiğini sanıyor olacak ki “Instagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum” vb. cümlelere sıkça rastlıyoruz. Mail adresinizi hatırlamıyorsanız, Instagram, telefon numarası ve hatta Facebook’dan şifre yenileme imkanı da sunuyor. Instagram şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim? diyenler 2022’de hala var ve işte onlar için en kolay ve süratli yoldan Instagram şifre değiştirme:

1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Sağ alt köşede profil simgesine dokunun.
  3. Ayarlar – Güvenlik – Şifre yolunu izleyin.
  4. Mevcut şifrenizi girin, akabinde yeni şifrenizi girin.
  5. Sağ üstte Kaydet’e dokunun.

Instagram şifre yenileme nasıl yapılır? (Android)

Şifrenizi yenilemek için birinci vakit içinderda Instagram uygulamasını açın, akabinde şu adımları takip edin:

1. Giriş sayfasında Giriş yap kısmı altında Giriş yapmayla ilgili yardım al’a dokunun.
  2. Kullanıcı ismi, mail adresi yahut telefon numarasını girin ya da Facebook ile giriş yap’a dokunun.
  3. İleri’ye dokunun ve yönergeleri takip edin.
Instagram şifre yenileme nasıl yapılır? (iPhone)

Şifrenizi hatırlamıyor musunuz? 3 adımda Instagram şifre yenileme:

1. Giriş sayfasında Giriş yap seçeneğinin üstünde Şifremi unuttum’a dokunun.
  2. Kullanıcı ismi yahut telefona dokunun.
  3. E-posta adresinizi, kullanıcı isminizi yahut telefon numaranızı girip İleri’ye dokunun.

Instagram şifre yenileme linki

Instagram şifre yenileme linki
2022, Instagram’a giriş yaparken sorun yaşayanlar için en süratli tahlil. Şifre yenileme linki ile Instagram hesap kurtarma adımları:

1. Mail adresiniz, telefon numaranız yahut kullanıcı isminizi girip “Giriş irtibatı gönder” butonuna tıklayın.
  2. Güvenlik doğrulamasını geçin.
  3. E-posta adresinizi denetim edin.
  4. Gelen mail üzerinden, hesabınıza direkt giriş yapabilir yahut şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Instagram şifre yenileme linki gelmiyor yahut açılmıyorsa ne yapmalısınız? Şifre yenileme e-postasını almıyorsanız, mail, spam filtrenize takılmış olabilir. E-posta hesabınızın spam klasörünü denetim edin. Instagram ve Facebook hesaplarınızı bağladıysanız, şifrenizi Facebook doğrulamasıyla yenileyebilirsiniz.

Giriş ayrıntılarını unutmak can sıkıcı ve kullanıcılar şifrelerini hatırlayamadıklarında “Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim?” vb. sorularla Instagram takviye grubuna başvuruyor ancak gördüğünüz üzere Instagram şifre değiştirme ve yenilemeyi (sıfırlama) kendiniz de yapabilirisiniz. Hesabınızın güvenliği için, Instagram hesabınızın şifresini unutmasanız dahi belli aralıklarla değiştirin ve iki adımlı kimlik doğrulamayı açık tutun.