Instagram, Aile Merkezi özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

Kar14

New member
Instagram’ın geçtiğimiz Mart ayında kullanıma sunduğu Aile Merkezi (Family Center) özelliği Türkiye’de kullanıma sunuldu. Şu an için Türkiye’deki birtakım kullanıcılarda faal hale gelen bu özellik önümüzdeki günlerde herkese ulaşmış olacak.

Aile Merkezi özelliği yardımıyla ebeveynler kendi hesapları üzerinden, 18 yaşın altındaki çocuklarının Instagram hesaplarını takip ve denetim edebiliyor. Çocuğunuzun Instagram’ı ne kadar mühlet kullandığını, kimi takip ettiğini, kimlerin takip ettiğini ve hangi hesapları şikayet ettiğini takip edebilirsiniz. Ayrıyeten çocuğunuz Instagram kullanmasına uzaktan sonlandırmalar koyabilirsiniz. Ebeveynlerin “Aile Merkezi” özelliğini kullanılabilmesi için çocuklarına onay daveti göndermesi kâfi olacak.

Instagram bu özellikte çocukların ebeveynler tarafınca denetim edilmesinin yanı sıra ebeveynlerin bilgilendirilmesini de amaçlıyor. Aile Merkezi özelliğinin bulunduğu sayfalarda, ebeveynlere çocukların toplumsal medya kullanması, siber zorbalık ve gençlerle nasıl konuşulacağı hakkında makaleler gösteriliyor.

Instagram Aile Merkezi nasıl kullanılır?

1. Aile Merkezi’ne erişmek için tarayıcıdan https://familycenter.instagram.com/supervision adresini ziyaret edebilir yahut taşınabilir uygulamadan aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.
  2. Mobil uygulamada sağ alttaki profil resminizin bulunduğu simgeye tıklayın.
  3. Sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın. Ayarlar’a dokunun.
  4. Açılan menüden Gözetim seçeneğini seçin. Karşınıza çıkacak bilgilendirme bildirilerinin akabinde Aile Merkezi özelliğine erişeceksiniz.

Instagram Photo & Video Ücretsiz 228,1 MB