İngiltere'nin en dövmeli kadını yeni bir dövme yaptırdı

Smug

Active member
Vücudunda pek fazla yer kalmadı: “Britanya'nın en dövmeli kadını” olarak bilinen Becky Holt yeni bir dövme yaptırdı. Vücudunun neredeyse her santimini sanata dönüştüren Cheshire'lı 36 yaşındaki kadın, dövme stüdyosuna yaptığı son ziyareti Instagram'da belgeledi. Ve acısını.

Mirror'daki habere göre, topuğuna dönen bir desen dövmesi yaptırdı. Bu, uyuşturucu kremin bile hafifletemediği, oldukça acı verici bir işlemdi.

Acı veren dövme deneyimi

Becky Holt, deneyimini Instagram'daki 158.000 takipçisiyle paylaştı. “Herkes bana dövmenin hangi kısmının en çok acıdığını soruyor. Bugün topuğuma dövme yaptırdım ve kesinlikle en kötü yerlerden biri…” diye yazıyor. Ve devam ediyor: “Uyuşturmaya çalıştım mı? Evet, denedim. Yardımcı oldu mu? Hayır. Cildi uyuşturuyor ama kemiği değil.”

Becky Holt, tüm dövmelerine yaklaşık 35.000 £ (yaklaşık 41.500 €) harcadığını tahmin ediyor.

AB'de 2022'den beri bazı dövme mürekkepleri yasaklandı

4 Ocak 2022'den beri yeni bir AB düzenlemesi yürürlükte. Dövme mürekkeplerinde ve kalıcı makyajda belirli kimyasal maddelerin kullanımını yasaklıyor veya kısıtlıyor. Mavi ve yeşil renkler özellikle etkileniyor çünkü genellikle yeni kısıtlamalara giren maddeler içeriyorlar.

Yeni düzenlemeler, alerjiye, kansere veya diğer sağlık sorunlarına neden olabilecek potansiyel olarak zararlı maddeleri azaltarak veya ortadan kaldırarak dövme mürekkeplerinin güvenliğini artırmayı amaçlıyor. Kanserojen, mutajenik veya üreme için toksik olarak sınıflandırılanlar da dahil olmak üzere yüzlerce madde etkileniyor.