Hikmet Karaman’dan taraftarlara davet

Sarr

Active member
Kulüp tesislerinde Teknik Yönetici Hikmet Karaman idaresinde idman yapan futbolcular, ısınma hareketlerinden daha sonra kısa alanda pas çalışması yaptı. İdman öncesinde gazeteciler sorularını yanıtlayan Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman, kazanmayı alışkanlık haline getirmeleri gerektiğini söylemiş oldu. Karaman, “Çarşamba değerli bir maça çıkacağız. Bütün maçlar kıymetli lakin burada taraftarlarımıza, medyamıza ve arkadaşlarımıza değerli misyonlar düşüyor. Biraz daha dolduralım tribünleri. Anlıyorum covid var, aşı var, hava soğuk ve kimi vakit maç saatleri pürüz lakin 12. adam hayli değerli. İnanılmaz derecede değerli. Başakşehir düzgün bir ekip, takımı fazlaca geniş. İki başka kadroyla da çıkacak alternatif oyuncu kümelerine sahip. Biz de her geçen gün oyuncu arkadaşlarımız, teknik heyet, taraftarlar ve idare gelişerek bir şeyler üstüne koyarak devam etmek istiyoruz. Daha evvel söylemiş olduğimiz üzere parolamız olmalı ve alışkanlıkları devam ettirmeliyiz. Yenilmemeliyiz, yenmeliyiz, daha uygun şeyler yapmalıyız. Her maç bize olumlu yaptığımız düzgün olayları geliştirmek, eksik taraflarımızı ve yanılgılarımızı da görüp bu yanlışlarımızı da minimuma indirmemiz gerekir. Futbol kusur oyunu ve yanılgı olmadan da doğruyu goremiyoruz. ötürüsıyla Çarşamba gününün akabinde da Kasımpaşa maçı var. Kıymetli bir maç yani. Adana Demir, Başakşehir ve Kasımpaşa maçları ve bu 3 maçı epeyce uygun atlatmak zorundayız. Gelecek için epeyce âlâ atlatmak zorundayız. Eksik transfer olan oyuncu kümemiz Adana’da oynayamadı. Abdulkadir Parmak hem idman olarak birebir vakitte zihinsel olarak maça hazır” tabirlerini kullandı.

Abdulkadir Parmak: “Kayserispor’da hedeflerim içim çalışacağım”

Kayserispor’un yeni transferi Abdulkadir Parmak da, Kayserispor’da gayeleri için çalışacağını söyleyerek, “Bu transferde en kıymetli şey Berna Lider ve Hikmet hocanın beni âlâ bir biçimde ikna etmesi ve istemesiydi. Amaçları benim amaçlarımla tıpkı ölçüdeydi. O yüzden Kayserispor’u seçtim. 4-5 kulüp daha vardı lakin hedeflerimde en kıymetli olan kulüp Kayseri’ydi. Beni hayli isteyen liderime teşekkür ediyorum, hocama da teşekkür ediyorum. Memnunum, inşallah bana inananları mahcup etmeyeceğim. Elimden gelen her şeyin en uygununu yapacağım. Uygun bir yol kat edeceğimi düşünüyorum. Başakşehir maçı bizim için hayli değerli. Üst taraflara oynamak istiyorsak bu çeşit maçları kazanmamız gerekiyor. Ekip da bunun şuurunda aslına bakarsanız. Forma bahtı gelirse elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışacağım” dedi.