Hikmet Karaman’dan Fenerbahçe yorumu: Sert bir maç olacağına inanıyorum

Sarr

Active member
Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Tipi maçında deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Yukatel Kayserispor çalışmalarını bugün yaptığı idmanla sürdürdü. Isınma hareketleriyle başlayan antrenman pas ve şut çalışmasıyla devam etti. Teknik yönetici Hikmet Karaman idaresinde gerçekleştirilen antrenman yaklaşık 1.5 saat sürdü.

İdman öncesi açıklama yapan Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman, “Hafta içi oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası maçına odaklandık. ondan sonrasında da lige döneceğiz ve bir daha deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacağız. Ligde son oynadığımız Hatayspor maçını da sayarsanız 3 maçlık bir döneme geldik. Bu dönemi en düzgün biçimde atlatmak istiyoruz. Değerli olan çeşidi geçebilmek. Karşımızda da memleketler arası maçlarda tecrübeli olan Fenerbahçe var. Bizim oyuncuların da konsantrasyonu üst seviyede. Hepsi hazır. Ligde 2-0 öndeyken maçı 2-2 bitirmiştik. Sert bir maç olacağına inanıyorum. Türkiye Kupası’nda tipi geçmek istiyoruz. Rakibimize de hürmet gösteriyoruz. Koronavirüs niçiniyle karantinada olan Gökhan Sazdağı ve Cenk Gönen yarın test olacak. Kalecimiz Lung, Hatayspor maçına çıkarken de yavaşça gribal enfeksiyon şikayeti vardı. Bu hastalık o denli lanet bir şey ki hasta olduğunuzda negatif çıkıyorsunuz hastalık bitiminde olumluya dönüştü. Cenk ile Gökhan grip oldular negatif çıktılar hastalık geçti müspet çıktılar. Allah’tan takım genişliğimiz var. Sakatlığı geçen arkadaşlarımız da var. özetlemek gerekirsesı kupada tıp atlamak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“KUPADA FİNALE KADAR GELMEK, HATTA KAZANMAK İSTİYORUZ”

Tecrübeli teknik yönetici Hikmet Karaman kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Fenerbahçe dünkü yenilgiden daha sonra Türkiye Kupası onlar için de son derece kıymetli hale geldi. Bizim için de kıymetli. Sert bir maç olacağına inanıyorum. Bu vakte kadar Türkiye Kupası ile ilgili fazla laf etmedik. Kupayı istiyorsan rakip kim olursa olsun tipi geçmek zorundasın. Biz de kupada finale kadar gelmek, hatta kazanmak istiyoruz. Bunun için de rakipleri yenmek gerekiyor. Karşında da son derece kıymetli bir kadro var.”

MERT ÇETİN: BİZİM İÇİN HER MAÇ DEĞERLİ

Kayserisporlu futbolcu Mert Çetin ise bugün yapılan idman öncesi yaptığı açıklamada, “Önümüzde kuvvetli iki İstanbul maçı var, kupa ve lig. Biri Fenerbahçe biri Galatasaray ve bizim için her maç önemli” dedi.

Kayserispor’un devre ortası transfer periyodunda takımına kattığı Mert Çetin, “Yoğun bir haftadayız. Bu hafta 3 maç oynayacağız. Birinci etabı atlattık. Hatayspor’a karşı sıkıntı bir maçtı ve galibiyetle ayrıldık. Haftaya galibiyetle başlamak sahiden epeyce hoştu. Bizim için de hoş bir motivasyon oldu. Önümüzde şiddetli iki İstanbul maçı var, kupa ve lig. Biri Fenerbahçe biri Galatasaray ve bizim için her maç değerli. Fenerbahçe maçına da uygun hazırlanıyoruz. çabucak sonrasındasında Galatasaray maçı var. Lakin şu an önümüzde en yakın Fenerbahçe maçı ve ona en yeterli biçimde hazırlanıp galibiyetle ayrılmak istiyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİM ULUSAL TAKIM”

Ulusal grup hakkında gelen soruya Mert Çetin, “Milli ekip her Türk futbolcunun hayali. O formayı yakışır bir biçimde terletmek isteyen Türk oyuncularla dolu. Bende onlardan biriyim. Tabi ki maksadım Ulusal Grup. Performansımı her hafta daha üst düzeye taşıyıp yinedan Ulusal ekibi yakalamak istiyorum” karşılığını verdi.