HDP binasını basan Onur Gencer, hücumdan evvel müşahede yapmış

Vitra

New member
HDP binasını basan Onur Gencer, hücumdan evvel müşahede yapmış İzmir’de HDP binasını basarak içeride bulunan Deniz Poyraz’ı katleden sıhhat çalışanı Onur Gencer, polis sorgusunun akabinde savcılık tarafınca tutuklandı.

Hücumdan 24 saat daha sonra yakalandıktan bir polisin ‘Abicim ismin ne?’ dediği Onur Gencer tutuklandı.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine nazaran, Katliamdan üç gün evvel HDP vilayet binasına giren Gencer’in içeri girdikten daha sonra bir parti gorevlisine “Ben komünistim. Ortanıza katılmak istiyorum. Buraya gelip gidebilir miyim. Saz kursu veriyor musunuz” diye sorduğu, nazaranvlinin ise “burada saz kursu verilmiyor” yanıtını verdiği öğrenildi. Binanın çıkışında bakılırsavli ile karşılaşan Gencer, “Burası epeyce kalabalık oluyor mu” diyerek sorduğu bakılırsavlinin ise “Sabah 9-10 kişi oluyor” istikametinde karşılık vermediği belirlendi.

‘Para için gitmeyeceği yol yok’

Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde birinci acil yardım teknisyeni iken misyona gelmediği için ihraç edildiği söylenen Onur Gencer’in hastane içerisinde de çelişkili hareketleri bulunduğu öğrenildi. Gencer’in aşikâr bir sabit fikri olmadığını söyleyen çalışma arkadaşları “Cebine para koyduğunuz vakit gitmeyeceği yol yoktu” dedi.

Polisin manzaraları aldıktan daha sonra sildiği argüman edildi

Soruşturma ile ilgili binanın ve bölgedeki işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyen polisin, olay saatine ilişkin imajları aldıktan daha sonra kayıtları sildiği tez edildi. İzmir Valiliği ise kayıtların silindiği ve bilgisayarlara format atıldığı savının gerçek dışı olduğunu deklare etti.