Hakan Keleş: Bu ligde kalıcı olmak istiyoruz

Sarr

Active member
GZT Giresunspor, konuk ettiği Altay’ı 3-1’lik skorla mağlup ederek puanını 22’ye çıkardı. Müsabakanın akabinde Teknik Yönetici Hakan Keleş, değerlendirmelerde bulundu.

Keleş, yaptığı değerlendirmede, “Maç öncesi bir çıkışımız vardı. Yalnızca Adana Demirspor maçında son dakikada yediğimiz gol biraz moralimizi bozmuştu. Altay’ında berbat bir gidişatı vardı ama Başakşehir ve Galatasaray deplasmanında puanla dönmesi, maç öncesi biraz deplasmanda âlâ oynayan bir ekip makus gitmesine karşın. Maça âlâ başladık. Birinci yarıda oyundan mutluyum. Durumlarımız var. Skoru da elde ettik, 3-0 olduktan daha sonra onun muhafazanın psikolojisiyle son dakikalarda biraz baskı yedik. Topladığımız 22 puan var, birinci yarıda son 2 haftamız var. Güç deplasmanlara gideceğiz. Topladığımız kadar puan toplayıp ikinci yarı yapacağımız desteklerle bu ligde kalıcı olmak istiyoruz” dedi.

Müsabakada epeyce değerli bir taraftar takviyesinin olduğu belirten Keleş, “Taraftara fazlaca teşekkür ediyorum. Bizi fevkalade desteklediler. Uzun vakittir buradayım bu biçimde dayanak daha öncesinden vardı tabi fakat bugünkü fevkaladeydi. Ekibi fevkalade ittiler. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Doğal ki oyuncularım, eksik oyuncularımız bulunmasına karşın oynayan oyuncularımız onların yokluklarını aratmadılar. Ekibe dayanılmaz bir katkı sağladılar. Âlâ bir grup olma yolunda devam ediyoruz” dedi.

Döneme makus başlamalarına karşın yeterli bir çıkış yakaladıklarını söz eden Keleş, dönem başından bu yana oyuna odaklandıklarını ve güzel sonuçlar almaya başladıklarını söylemiş oldu. Keleş, “Sezon başındaki sonuçlardan daha sonra birinci hoca topun başında olur. Lakin biz geçen sene de liderle uyumlu bir biçimde çalıştık, bu yıl da uyumlu bir biçimde çalışıyoruz. Oyun bizim hedefimizdi. O devirde bile âlâ oynuyorduk, skor alamıyorduk lakin yeterli oynuyorduk. Ahenk problemi. Gerekli koşullar o denli gerekmiş. Daha kadrosu kurulmamıştı o periyotta dertlerimiz var. Sıfırdan kurulan bir kadroyuz ve bunu biliyoruz. Faturanın bende olmadığını liderimiz ve idare heyetimiz bildiği için ve o denli karar verince devam ettik. Ben aslına bakarsan şampiyon yaptığım ekibe ziyan vermek istemezdim. Makûs gidiyordu lakin skor berbattı oyun makûs olsaydı bu biçimde radikal kararlar alırız. Baktığımız vakit ne kadar düzgün olduğunu görüyoruz” tabirlerini kullandı.