Hadımköy’de kaybolmuşlardı: Hayalleri Kore’ye gitmekmiş

Vitra

New member
Hadımköy’de kaybolmuşlardı: Hayalleri Kore’ye gitmekmiş Hadımköy’de kaybolan Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş bulundu. Üç kız, Arnavutköy Çocuk Ofis Amirliği’nde ailelerine teslim edildi. Nazar Memiş’in babası Özay Memiş, “Sadece sarılmak istiyorum. Son 24 saatte yaşadıklarımı hatırlamıyorum” dedi.

Hadımköy’de konuttan piknik yapmak için çıkan 2’si kardeş 3 kız Eslem Tuana Yüksel (15), Efsa Yüksel (13) ve Nazar Memiş (11) dün akşam saatlerinde kayıplara karıştı. Üç kız, kaybolduklarından itibaren aileleri, etraftakiler ve polis tarafınca her yerde arandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce kızları bulmak için özel takım kuruldu.

Özel grubun çalışmaları kararı 3 kız akşam saatlerinde, Avcılar ile Küçükçekmece içinde bulunan bir parkta bulundu. Kızlar, Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği’ne gdolayıldü.

‘Dünyalar benim oldu’

Kızlarına sarılmayı beklediğini söyleyen anne Semra Yüksel, “Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Sizlerin yardımıyla. İnşallah, artık sarılmayı bekliyorum. Kelam veriyorum onları tatile götüreceğim. Çok sevinçliyim. Ben onları eğlendireceğim. Ben götüreceğim tatile. Gelsinler kâfi ki, gelsinler. Sabahtan beri bu Toki halkını, etrafını didik didik aradılar, tanıdık, tanımadık herkese hayli teşekkür ederim” dedi.

Nazar Memiş’in annesi Semiha Memiş de, “Emeği geçen, dua eden herkesten Allah razı olsun. Ne diyeyim, dünyalar benim oldu. Güneş battığından beri, dünya başıma yıkıldı” diye konuştu.

‘Yaşadıklarımı hatırlamıyorum’

Nazar Memiş’in babası Özay Memiş, “Çok sevinçliyiz. diyecek bir şey bulamıyorum. Hislerimi bilmiyorum. Yalnızca sarılmak istiyorum. Son 24 saatte yaşadıklarımı hatırlamıyorum” dedi. Nazar Memiş’in dedesi Erdal Bacak da “Söyleyecek bir şey bulamıyorum, hayli memnunum. Çok sağ olsunlar polis arkadaşlar bulmuşlar. Bekleyiş 1 gün sürdü ancak 1 yıldan fazla ömrüm gitti. Ben Nazar Memiş’in dedesiyim Bartın’dan geliyorum. Kaybolduğunu duyar duymaz Bartın’dan geldim buraya” diye konuştu.

Lunaparka da gitmişler

Kore’ye gitme hayaliyle meskenden çıktılar

Meskenlerine gdolayıldü

Çocukların Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği’nde pedagog ve avukat eşliğinde sözleri alındı. Buradaki süreçlerinin akabinde çocuklar ailelerine teslim edildi. Çocuklar minibüsle emniyetten çıkarılarak meskenlerine gdolayıldü.

DHA