Giresunspor Lideri’nden Galatasaray kelamları

Sarr

Active member
Giresunspor Kulübü Lideri Hakan Karaahmet, yeni dönem öncesi Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel değerlendirmelerde bulundu. Uzun müddet daha sonra Muhteşem Lig’e çıkmanın memnunluğunu yaşadıklarını vurgulayan Karaahmet, “Uzun vadeli bekledikten daha sonra gelen mutluluklar alışılmış fazlaca değerli oluyor. Bizim de uzun mühlet bekleyerek gelen; sonuçta 44 yıl yani, bir ömrün 3’de 2’si… Bu kadar bekledikten daha sonra gelince, biz hala bu memnunluğu sonuna kadar yaşıyoruz. Bu bizim için fazlaca özel bir durum” diye konuştu.

“GALATASARAY TOPLULUĞUNU GİRESUN’DA EN YETERLİ HALDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Muhteşem Lig’in birinci haftasında oynayacakları Galatasaray maçı ve sarı-kırmızılı topluluk ile ilgili açıklamalarda bulunan Giresunspor Kulübü Lideri Hakan Karaahmet, “Burak liderin Giresunlu olması doğal farklı bir şey lakin Galatasaray ve Giresunspor topluluklarının ben epeyce âlâ olacağını, bu iki tarafın da birbirine yakın topluluklar olduğunu aslına bakarsan biliyoruz. Biz Giresunlular, gelen bütün ekipleri en uygun biçimde ağırlayacak bir topluluğuz. Oradaki iş dünyası, esnafımız en hoş biçimde ağırlayacaktır, bundan yana kuşkum yok. Galatasaray maçı saha ortasında sıkıntı olacak, kolay bir maç olmayacak. Sonuçta Galatasaray’ın nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Lakin Giresunspor da kendi alanında düzgün başlamak istiyor. Hoş bir maç olacak izleyenler için lakin benim için hayli değerli olan tüm Galatasaray topluluğunu Giresun’da en düzgün biçimde ağırlayacağız. İnşallah onlara hoş bir Giresun yaşatırız ve keyifli ayrılırlar. Bizim için kıymetli olan o. Puanı yahut puanları biz alalım isterim tabi. Orada bize müsaade buyursunlar fakat balıkları, pideleri onlar yesinler, orada sorun yok” diye konuştu.

“7 OYUNCU DAHA TRANSFER ETMEK İSTİYORUZ”

Şu ana kadar 6 futbolcu aldıklarını, 7 futbolcu daha almak istediklerini belirten lider Karaahmet, “Bunların 2-3 tanesi aşikâr lakin işte görüşmeler devam ediyor. Piyasa var ve o piyasa kuralları başta çok yüksek açılıyor bildiğiniz üzere, daha sonra düşüyor, daha sonra öbür futbolcu çıktığında yabancı kuralı niçiniyle alamayacak durumda kalacağız. Biraz beklemek ve gerçek vakitte almak bizim üzere kulüpler için epey değerli. Yoksa bir futbolcuya, ‘O sayısı ver geleyim’ en kolayı. Biz daha az sayı vererek getirebilirsek yanlışsız idare yapmış olacağız. Ben geçen sene planlarımızın birebiri yaptığımızı düşünüyorum. Giresunspor’a transferler gelecek. Daha farklı oyuncular da gelecek. Şu birkaç gün içerisinde sonuçlanmasını beklediğimiz transferler var. Onlar sonuçlanınca aslına bakarsanız ne demek istediğimizi de anlayacaklar. Ancak daima söylüyorum, yanlışsız vakitte gerçek sayılara yapılan transfer bence daha kıymetlidir” açıklamasında bulundu.

GALATASARAY VE TRABZONSPOR TOPLULUKLARINA TEŞEKKÜR

Galatasaraylı futbolcu Emre Akbaba transferi konusunda da bilgiler veren Giresunspor Kulübü Lideri Hakan Karaahmet, “Galatasaray’dan Emre Akbaba konusu… Düşünülürse, yani biz isteğimizi talebimizi söylemiş olduk, onlar karar verecek… Onlar karar verince atılım yapabiliriz. Bu ortada Trabzonspor Lideri Ahmet Bey’e fazlaca teşekkür ediyoruz. Flavio ve Diabate konusunda biz bir karar birliğine vardık ve sağ olsun kendisiyle prensip muahedesine vardık. Futbolcu taraflarını bitirmeye çalışıyoruz. Muhtemelen bir aksilik olmayacağını düşünüyorum. İki futbolcu da Giresunspor’a katılacak. O mevzuda Ahmet Bey’in attığı adım epeyce manalı. Hakikat noktada buluştuk. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Galatasaray liderine da epeyce teşekkür ediyorum, Fatih hocaya da epeyce teşekkür ediyorum kaleci Okan transferinde de onlarla görüşme kararında transferi sonuçlandırmıştık” tabirlerini kullandı.

“TFF’NİN ANLAYIŞI BANA VAHŞİCE GELİYOR”

Geçtiğimiz dönem Tuzlaspor maçı daha sonrası şampiyonluk kutlamalarında, talimatlara uymadığı nedeni öne sürülerek hak mahrumiyeti cezası alan Giresunspor Kulübü Lideri Hakan Karaahmet, Galatasaray maçını takip edemeyecek. Hususla ilgili açıklamalarda bulunan Karaahmet, “Ben tenkit yapmayı epeyce sevmiyorum lakin federasyona da söylemiş oldum… Artık düşünün bir kulüp liderisiniz, şampiyon olmuşsunuz… Biraz bekledim alana girmek için 20 dakika falan, daha sonra doğal ki de girdim, ekip çağırıyor. daha sonrasında girdik. Bunu yazan gözlemcinin halet-i ruhiyesini merak ediyorum. Niçin yazarsın bunu, ne oldu yani! esasen test olunmuş, grup şampiyon olmuş; bu mudur yani! Bu anlayış biraz bana vahşice geliyor. Bir kulüp lideri tabi ki girecek. aslına bakarsan 20 dakika geçmiş. Her kuralı uyguluyor musunuz? Bu yanlışsız bir usul değil, çabucak ceza yazalım. Federasyonun bu tarafını biraz törpülemesi lazım. Bir lider bir şey söylüyor, çabucak ceza verelim… Bu kadar olmaz yani. Her şeye ceza olmaz. Bir masumiyet var orada, şampiyonluk var. Bir anlayış istiyoruz, biz de insanız. Artık ben aşağı üst 45 gün falan yerimi alamayacağım. Birinci maçı izleyemeyeceğim maalesef. Yapacak bir şey yok. Fakat bu cezalardan, hayli katı yasaklardan kurtulmamız lazım, hele ki futbolda. Bırakalım liderler bir şeyler de söylesin, onlara neler söylüyorlar. Ne hakaretler yiyoruz, biz de bir şeyler söyleyelim. Çabucak ceza olmaması lazım. İnşallah bu sene bu biçimde olmaz” biçiminde konuştu.