Genç adam köpek balığının saldırısına uğradı ve yaşam mücadelesi verdi

Smug

Active member
“oe24” raporuna göre, 20 yaşındaki İtalyan Matteo M. kuzeybatı Avustralya’da yüzerken bir köpekbalığının saldırısına uğradı. Hayvan aniden onu denize sürükledi ama o etkileyici bir meşru müdafaa eylemiyle kendini kurtarmayı başardı. Travmatik deneyimi anlatan genç adam, “Koca ağzımı açmaya çalıştım ve dizden aşağısının gittiğini görmeme rağmen bacağımı kurtarmakta zorluk çektim” diyor.

Daha sonra sahile geri dönerek arkadaşını yardıma çağırdı. Muhtemelen hayatını hemşire ve dalış eğitmeni Tommaso’ya borçludur. Matteo M, “Yardım çağırırken, kurtarma helikopteri gelene kadar kanamayı durdurmak için yaralı bacağıma bez bastırdı” diyor. Ciddi şekilde yaralanan bacağı daha sonra Brisbane’deki bir hastanede kesilmek zorunda kaldı. “oe24”e göre, muhtemelen başka operasyonlar da beklemede.

Köpekbalığı saldırısı, bir hafta içinde insana yapılan ikinci saldırı oldu

Bu olay, Queensland eyaletinde sadece bir hafta içinde bir insana yapılan ikinci köpekbalığı saldırısına işaret ediyor. Saldırıda bir başka kişi de omuzundan yaralandı.

Uzmanlar, İtalyan’ın bir kaplan köpekbalığı saldırısına uğramış olabileceğine inanıyor. Yılın bu zamanında bu yırtıcı balıklar sabah ve öğleden sonra sahillerin yakınlarına gelebilir. Resmi rakamlara göre Avustralya, ABD’den sonra köpekbalığı saldırılarının en fazla yaşandığı ülke konumunda.