Gelecek Partili Teber: 20 Aralık gecesi trilyonlar kaybettim

Vitra

New member
Gelecek Partili Teber: 20 Aralık gecesi trilyonlar kaybettim Halk TV‘de yayınlanan İpek Özbey ile Kadraj programına konuk olan Gelecek Partisi Kurucusu Abdullah Teber gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İktidarın iktisat siyasetlerini eleştiren Teber, “Kısa bir süre evvel doları 18 lira kabul edersek, taban fiyatı de bugünkü sayılardan değerlendirirseniz hesabı kitabı çok açık bu fiyat az” sözlerini kullandı.

“Hükümeti yönetmeye biz talibiz. Birinci seçimde inşallah iktidar olacağız. İktidar olduktan daha sonra şayet yapıyorsak bırakacağız. Hem iktidar olacaksın hem hiçbir şey yapmayacaksın, tıpkı vakitte her şey berbata gidecek” diyen Teber Türkiye’de her şeyin yalnızca sarayda yeterli gittiğini ve iktidarın gerçeklerden uzaklaştığını belirtti.

Perşembe günü gerçekleşecek olan Merkez Bankası Para Siyaseti Konseyi toplantısından daha sonra olacakları pahalandıran Özbey, bununla birlikte bir iş insanı olan Teber’e bu ekranı nasıl gördüğünü sordu?

“Ekranı izleyemiyoruz izlediğimizi zannediyoruz. Büyük büyük ziyanlar görüyoruz” diyen Teber kelamlarını şöyleki sürdürdü, “Daha evvel de anlatmıştım. Doların düştüğü gece ben trilyonlar kaybettim. O denli 5’le 10’lar değil. Bir gün evvel biz ödemelerimizi yaptık. Zira ithalat yapıyoruz.

Hatta bir arkadaşım aradı beni, partili biri. “Bu gece bir felaket olacak. Yarın bu biçimde bu biçimde bir olay var” dedi. Ciddiye almadım. Zira akıl işi değil. Bir gün evvel ödemelerimizi yaptık. Çok önemli ödemeler yaptık. Borçlandık, aldık, kredi kullandık. 18 liradan aldık. Düşünün işte bir gecede insanın başına neler geliyor. En uygun örneği ben bu biçimde bilgiyim size.

Bir oburu da ne yaptı biliyor musunuz. Bir gece evvel karşıtını yaptı trilyonlar kazandı. bu biçimde bir ülke bu biçimde bir mantık olabilir mi?”