Gedson Fernandes: “Görsel zevkin fazlaca üst düzeyde olacağı, âlâ bir maç olacak”

Sarr

Active member
Çaykur Rizespor’da dönem sonuna kadar kiralık olarak forma giyen 23 yaşındaki Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes, bugün oynanacak olan Portekiz – Türkiye maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Türkiye Ulusal Takımı’nı takip ettiğini söyleyen Portekizli oyuncu, “Hem olumlu istikamette birebir vakitte olumsuz tarafta büyük sürprizler yapabilen bir ekip. Birfazlaca maçı son dakikada çevirdiği oluyor. Kesin yeneceğini düşündüğünüz maçlarda kimi vakit yenilebiliyor. Çok âlâ ekipte oynayan oyuncular var. Bir beraberlikle yakalandı. Buraya kadar getirdiler. Ben hayli düzgün bir maç olacağını düşünüyorum. İnşallah hak edenin kazanacağı bir maç olur” tabirlerini kullandı.

ORTAYA ÇIKTIMesut Özil’in oynamama niçini ortaya çıktı! Arda’nın kontratında sürpriz unsurHaberi Görüntüle

‘PORTEKİZ BU MAÇIN FAVORİSİ’

Futbolun öngörülemez bir spor kolu olduğunu tabir eden Fernandes, “Favoriler her vakit kazanmıyorlar. aslına bakarsanız bu maçta favorinin ilan edilmesi, favori için yeterli bir şey değil. Evet, Portekiz bu maçın favorisi bunu herkes biliyor ancak futbolun bu kadar sevilmesinin niçini her vakit favorilerin kazanamaması. Görsel zevkinin epey üst düzeyde olacağı düşündüğüm epeyce uygun bir maç olacak” dedi.

‘BİTTİ DEMEDEN BİTMEYEN BİR TAKIM’

Portekiz Ulusal Grubu hakkında konuşan Portekizli oyuncu Gedson Fernandes, “Portekiz Ulusal Ekibi’ni esasen dünyadaki herkes biliyor. Çok yeterli oyuncuları var, ulusal kadrodan epey ünlü oyuncular çıkmıştır. Her vakit birlikte oynamayı başarabilen, bitti demeden bitmeyen bir grup. Berbat gittiğini düşündüğünüz vakit bir anda maçı çevirebilecek kuvvette epey yeterli oyuncuları olan bir grup. bu biçimde bir ekip olduğu için de ben her vakit olumlu şeyler söylüyorum. Portekiz Ulusal Kadrosu’nun fazlaca uygun bir grup olduğunu düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

‘GERÇEKTEN EFSANE BİR İSİM’

Portekiz Ulusal Ekibi’nin kaptanı Cristiano Ronaldo hakkında olumsuz yorum yapanlar hakkında da konuşan Fernandes, “Futboldan fazlaca anladıklarını söyleyemem. Hakikaten efsane bir isim. Portekiz Ulusal Ekibi için de ne söz ettiğini, neler yaptığını herkes epeyce yeterli biliyor. Olumsuz yorum yapan beşerler tahminen de istatistiklere bakıyor, ekibe nasıl bir katkı verdiğine hayli bakmıyorlardır. Çok kıymetli bir oyuncu ve her maçta da bize fazlaca katkı vereceğine inanıyorum” biçiminde konuştu.

‘yine DÖNMEK İSTİYORUM’

Portekiz Ulusal Takımı’na bir daha dönmek istediğini lisana getiren Fernandes, “Her Portekizli oyuncu, Portekiz Ulusal Takımı’nda vazife almak ister. Ben de daha evvel vazife aldım. yine dönmek istiyorum. Tabi bunu yalnızca söylemek kâfi değil, fazlaca çalışmam lazım. Oynadığım oyunlarda orayı hak ettiğimi göstermem lazım. Çok istiyorum, umarım ilerde yine A Ulusal Grup formasını giyerim” dedi.

‘FORMA TALİHİ BULAMAZ’Mario Gomez’den Beşiktaşlı futbolculara Valerien Ismael uyarısı!Haberi Görüntüle