Gaston Campi: ‘Abdülkadir Ömür’ü Messi’ye benzetiyorum’

Sarr

Active member
Devre ortası transfer periyodunda Portekiz’in Arouca ekibinden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un takımına dahil edilen ve daha evvel ülkemizde Trabzonspor ile Fatih Karagümrük formalarını terleten Arjantinli Gaston Campi, Demirören Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. FIFA’nın ulusal maçlar niçiniyle verdiği ortayı grubuyla birlikte Antalya Belek’te geçiren Campi, Malatya’da fazlaca düzgün karşılandığını söylemiş oldu. Gaston Campi, “Şimdi ligin ikinci yarısına hazırlanıyoruz. Yeni gelen öteki arkadaşlarım da var. Onlarla birlikte güzel bir küme oluşturduk. Bizim için epey şiddetli geçecek fakat başaracağımıza inanıyorum” dedi.

‘SUMUDİCA, EKİBİN BANA MUHTAÇLIĞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ’

Teknik yönetici Marius Sumudica’nın ekibe transfer olmadan evvel kendisiyle irtibata geçtiğine dikkat çeken Campi, “Beni tanıdığını ve kadronun bana gereksinimi olduğunu söylemiş oldu. Ortak gayelerimiz buluşup bir ortaya geldi. O da ben de başarılı olmak isteyen bireyleriz. Bunun için buraya geldim” diye konuştu.

‘TAKIMIN LİGDE KALMASI İÇİN İNANÇ VE HEYECANIMIZ VAR’

Ligde bulundukları pozisyonun farkında olduklarını lisana getiren Gaston Campi, ekibin ligde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını söylemiş oldu. Campi, “Antalya’ya geldik idmanlarımızı yapıyoruz. Sert ve tempolu idmanlar yapıyoruz. Kadronun ligde kalması için elimizden geleni yapacağız. Bunun için inancımız ve heyecanımız var” dedi.

‘TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLUR’

Harika Lig’de daha evvel Trabzonspor ve Fatih Karagümrük formalarını terlettiğini vurgulayan Campi, Trabzonspor’u takip ettiğini belirterek, “Bu sene fazlaca yeterli gidiyorlar. Ayrıyeten epey da yeterli bir grup var. Grup ve oyuncuları epeyce yeterli. Büyük bir ihtimalle bu yılın şampiyonu Trabzonspor olur” dedi.

‘TÜRKİYE LİGİ ÇOK SERT’

Türkiye Ligi’nin fazlaca sert olduğunu söyleyen Campi, “Burası çok çekişmeli bir lig. Arjantin’den daha düzgün, Portekiz’de yeterli bir düzey var lakin burası epey çekişmeli ve sıkıntı bir lig. Burada müsabakalar epeyce sert oynanıyor. Hiç kolay bir lig olduğunu söyleyemem” sözlerini kullandı.

‘TÜRKİYE’DE BOATENG, ARJANTİN’DE TEVEZ’E KARŞI ZORLANDIM’

Türkiye’de oynadığı devirlerde Beşiktaş’ta forma giyen Kevin-Prince Boateng’e karşı zorlandığına dikkati çeken Gaston Campi, Arjantin’de ise Carlos Tevez’e karşı zorlandığını söylemiş oldu. Campi, “Beşiktaş’ta forma giyen Kevin-Prince Boateng’i denetim etmek ve marke etmek epeyce zordu. Arjantin’de ise Carlos Tevez’e karşı zorlandım. Kendisini durdurmak epey zordu. Artık isimlerini hatırlamadığım fazlaca kaliteli futbolculara karşı oynadım” dedi.

‘MESSİ VE RONALDO’YU AYIRAMIYORUM’

Arjantinli defans oyuncusu, ‘Lionel Messi mi, yoksa Cristiano Ronaldo mu’ sorusuna “İkisinin de futbolundan epey hoşlanıyorum. Cristiano Ronaldo’nun çalışmaya bağlı futbol hayatı var. bu türlü devam ediyor ve daima çalışıyor. Lionel Messi’de ise inanılmaz futbol kapasitesi var. İnanılmaz bir yetenek var, ikisini de ayıramıyorum. İkisi de birbirinden güzel futbolcular” karşılığını verdi.

‘ABDÜLKADİR ÖMÜR’Ü MESSİ’YE BENZETİYORUM’

Türkiye’de en beğendiği futbolcunun Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür olduğuna dikkat çeken Campi, “Abdülkadir Ömür fazlaca güzel futbolcu. Tabi makûs şanssızlıkları oldu ve sakatlandı lakin ona karşın çok düzgün. Teknik olarak kendisini Messi’ye benzetiyorum. Topu alıp hızlanması ve gitmesi gerisinden baktırıyor” dedi.

‘DAHA ÇOK TÜRK OYUNCU AVRUPA’YA GİDECEK’

Çok sayıda Türk futbolcunun yurt haricinde top koşturmasıyla ilgili konuşan Gaston Campi, “Ben daha fazla oyuncunun gideceğine inanıyorum. Burada yeni yetişen genç oyuncular var. Ayrıyeten İngiltere ve İtalya’da oynayan defans oyuncuları da var. Daha fazla ve daha güzel oyuncuların çıkacağına inanıyorum” dedi.
Campi, gelecek dönem uygulanacak yabancı oyuncu kuralıyla ilgili soruya, “Bu kural Türkiye ulusal ekibi için düzgün bir seçim. Zira ligde daha fazla Türk oyuncu bakılırsabilecekler. Bu onlar ismine yeterli olacak ancak bizim için güzel olmayacak” karşılığını verdi.

Türkiye’de en sevdiği yemeklerden birinin balık olduğunu söyleyen Campi, kebap ve baklavadan da hoşlandığını lisana getirdi. Campi, bildiği Türkçe sözlerin ise ‘Günaydın’, ‘Afiyet olsun’, ‘daha sonraki maç’ ve ‘Teşekkürler’ olduğunu aktardı.