Galatasaray’dan ayrılan Levent Şahin: Teklifler var lakin hakikat vakti bekliyorum

Sarr

Active member
Sarı-kırmızılı kulüpten ayrıldıktan daha sonra teklifler aldığını aktaran Şahin, “Bundan 1 ay öncesine kadar beni onore eden, keyifli eden, mesleksel manada tatmin eden kıymetli kulüplerden teklif aldım fakat vaktin hakikat olmadığını düşündüm. Dinlenmek ve gelişimime devam etmek açısından hakikat vakti bekledim, süreç de bu biçimde devam ediyor” diye konuştu.

“ALİ SAMİ YEN’İ VE TARAFTARI ÖZLÜYORUM”
Galatasaray’da en çok neleri özlediği sorusuna Levent Şahin, şu karşılığı verdi:
“Tabii ki bilhassa Ali Sami Yen’i ve büyük Galatasaray taraftarını özlüyorum. Benim için hayli farklı bir 3.5 yıldı. Arkadaşlarımı, Florya’yı ve hocamı özlüyorum. En hayli neyi özlüyorsunuz derseniz, Ali Sami Yen ve Galatasaray taraftarı derim.”

“FATİH TERİM HOCAMA KALBEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Uzun mühlet Fatih Terim ile çalıştığını ve tecrübeli teknik adamın üzerinde epey emeği olduğunu vurgulayan Şahin, “Yaklaşık 8 yıldır emeğini ve dayanağını üzerimde hissettiğim Sayın Hocam Fatih Terim’e kalben çok teşekkür ediyorum. Bu meslek planlamasını da bir arada yaptık. Son 8 yılda A Ulusal Ekip ve Galatasaray’da hocamla bir arada her günü keyifli, deneyim dolu günler geçirdik. Kendisinin bana gereksinimi olduğu her an yanında olacağımı bilerek bu biçimde bir karar aldık. Hem bilgime, deneyimime tıpkı vakitte tecrübelerime uygun bir kulüpte teknik yöneticiliğe başlamak için uygun olan grubu ve hakikat vakti bekleme taraftarıyım” dedi.

“MİLLİ KADRONUN YAŞADIĞI BÜYÜK BİR ŞANSSIZLIK”
Türkiye A Ulusal Futbol Grubu’nun EURO 2020’deki performansı için ‘büyük şanssızlık’ yorumunda bulunan tecrübeli çalıştırıcı, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Bir başarısızlıktan fazlaca bir şanssızlık olarak değerlendiriyorum. Turnuvalar fizikî kalitenin yanında ruhsal olarak da ehemmiyet taşır. Bunu biz 2016 yılında hayatıştık. Genç ulusal kadrolarda 1993 ve 2000 doğumlu oyuncuların yer aldığı tüm yaş kategorilerinde bulundum. O nesildeki oyuncuların kapasitelerini hayli yeterli biliyorum ve bu turnuvayı bir başarısızlık olarak değil de turnuva genelinde bir şanssızlık olarak değerlendiriyorum. Ulusal ekipteki kuşak Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupaları’nda ses getirecek bir grup. Turnuvaya giderken 1 yenilgi alan 24.5 yaş ortalaması ile en genç ekiptik. Hocalarımıza da sorsalar bu biçimde olmasını alışılmış ki istemezlerdi. Kesinlikle bunlardan da dersler çıkarılacaktır. Ekip da kendi kalitesine yakışan performanslarla gelecek turnuvalarda ülkemizi en uygun biçimde temsil edecektir.”

“ÇEKİŞMELİ BİR DÖNEM OLACAK”
Muhteşem Lig’in büyük bir çekişmeye sahne olacağı görüşünü paylaşan Levent Şahin, “Önümüzdeki dönem daha çekişmeli olacak. En büyük faktör seyirci devreye girecek. 1.5 yıldır maçlarda seyirci yok ve bunun ne kadar sıkıntı olduğunu teknik adamlar ve sportmenler epey net anladık, gördük. Her ekip gerçek transferler yapmaya çalışıyor ve umarım hayli keyifli bir lig olur. Çok çekişmeli geçecek ve ligde denk gruplar olmaya başladı. Seyir keyfi yüksek, sakatlıksız ve pandemisiz bir lig diliyorum” sözlerini kullandı.

“YERLİ-YABANCI AYRIMI OLMAZ; GERÇEK ATLET VE YANLIŞSIZ FUTBOLCU VARDIR”
Futbolda yerli ve yabancı oyuncu ayrımı yapılmaması gerektiğine vurgu yapan Şahin, “Yerli ve yabancı derken bile zıt sözler kullanıldığını düşünüyorum. Beşerden bahsediyoruz, bunun yerlisi yabancısı olmaz. Futbolcudan konuşuyoruz, hakikat sportmen, hakikat futbolcu vardır. Kulübün iktisadına uygun futbolcu vardır. Bir yerde kısıtlama var ise orada sorun vardır. Sayın Fatih Terim bu sonucu 2015 yılında aldığında birfazlaca oyuncu ana ligler olarak anılan kaliteli liglere gitti. Yerli-yabancı kuralından çok yıllardır konuştuğumuz ancak tahlil bulamadığımız altyapı tertiplerine dönmemiz lazım. En az yatırımı altyapıya yapıyoruz lakin en çok da oradan beklentimiz var. Yerli-yabancı oyuncu kuralından fazlaca, gerçek plan ve tertiple Türk oyuncunun gelişmenine gücümüzü harcamalıyız. Yabancı oyuncu kuralının hür olması taraftarıyım” halinde niyetlerini lisana getirdi.

“TÜRK TEKNİK ADAMLAR DA YURT DIŞINA ÇIKACAKTIR”
47 yaşındaki çalıştırıcı, Türk teknik erkeklerin da yurt haricinde bakılırsav alabileceğini belirterek, “Türk teknik adamlar olarak yanlışsız yatırımları kendimize yaparsak bizden de yurt dışına çıkacak teknik adamlar olacaktır. Bunun meselai yıllar evvel Fatih Terim hocam gösterdi” diye konuştu.

“PSV MAÇINDA TÜM KADROYA CANI GÖNÜLDEN BAŞARILAR”
UEFA Şampiyonlar Ligi 2’nci Ön Eleme Tipi’nde Hollanda grubu PSV Eindhoven ile gayret edecek Galatasaray’a muvaffakiyet dileğinde bulunan Levent Şahin, “Canıgönülden muvaffakiyetler diliyorum. Avrupa arenasında tekraren yer almış bir gruptan bahsediyoruz. Başta hocam, antrenör arkadaşlarım ve futbolcu kardeşlerimin ülkemizi en güzel biçimde temsil edeceğini düşünüyorum” dedi.